Güncel Yurt

33 Yıllık Bir Aşk Hikayesi: Ciğerci Savaş Usta Gönüllere Dokunuyor

Sevgi Hormonu Üreten Ciğer dediği koyun ciğerlerini her gün kendi seçip 33 yıldır bu işi itinayla yapan Ciğerci Savaş’ın hikayesi Antakya Gazetesinin dijital oluşumu Antakya TV’den Duygu Ertaş’ın konuğu oldu.

33 Yıllık Bir Aşk Hikayesi: Ciğerci Savaş Usta Gönüllere Dokunuyor

Duygu Ertaş / Ciğerci Savaş ismiyle hizmet veren Savaş Yasinoğlu, işe 14 yaşında babası Ali Yasinoğlu ile birlikte küçük bir barakada başladıklarını ve daha sonra Hataylıların da sevmesi ve tercih etmesiyle bugünlere kadar geldiğini söyledi. Hatay’a ciğeri sevdiren adam olarak bilinen Savaş usta, ciğerin hafızayı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve B12 vitamini açısından zengin olduğunu bu nedenle başta çocuklar olmak üzere herkesin mutlaka tüketmesi gereken bir besin olduğunun altını çizdi.

Sevgi hormonu üreten ciğer, aşk ciğeri gibi tanımlarla yaptığı işi anlatan Ciğerci Savaş Usta, aynı zamanda ciğerin aşk hayatına renk kattığını ve kendisinden ciğer yiyen kişilerin bekar kalmadığını, evlendiğini hatta çocuk sahibi bile olduklarını söyleyerek şaka yapmadığını dile getirdi.

Acısı da Ciğer Kadar Meşhur

Geleneksel acılı ciğer yeme yarışması düzenleyen Savaş usta ciğerlerine güvendiği kadar acısına da güveniyor ve bu zamana kadar düzenlediği yarışmalarda kazanan kadın ve erkek birincilere çeyrek altın geri kalan 3. Ve 4. Kişilere de 150 TL değerinde hediye kupon verdiklerini söyledi. Yeni yarışma tarihinin 17 Ocak 2023 tarihinde olacağını da söyleyen Savaş Yasinoğlu, acı ve ciğer sevenleri yarışmaya beklediğini söyledi.

Eğlenceli ve lezzet dolu bu içeriğin tamamını izlemek için Antakya TV Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL