Güncel Siyaset

İBB Başkanı Erkem İmamoğlu’ndan İstanbul Kararı!

CHP’de ‘değişim’ çağrısı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, düzenlediği basın açıklamasında “İstanbul’a mühürlüyüm” açıklamasında bulundu.

İBB Başkanı Erkem İmamoğlu’ndan İstanbul Kararı!

CHP’de seçim mağlubiyetinin ardından “değişim” için düğmeye basan isimlerin başında gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni yol haritasını açıkladı. İmamoğlu’nun bugün saat 12.00’de Haliç Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. İmamoğlu düzenlediği basın açıklamasında “İstanbul’a mühürlüyüm” açıklamasında bulundu.

Aldığı kararları açıklayan İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Genel seçimlerin üzerinden 3 ay geçti. Bu yeni dönemde ne yazık ki milletimiz ekonomik krizden en derin haliyle etkilendi. Ekonomik kriz de derinleşmeye devam ediyor. Fatura her zaman olduğu gibi vatandaşımıza çıktı. Sayın Cumhurbaşkanı hala tek haneli enflasyon ile halkımızı oyalıyor. Gıda enflasyonu yüzde 60’ın üzerinde. Bu gidişle 3 haneli enflasyon yaşanacak endişesi hepimizi kaplamış durumda.

Gerçek enflasyona baktığımızda insanımızın mutfağının 3 haneli enflasyonu yaşadığı gerçek. Sadece temmuz ayında 30 yılın en yüksek aylık enflasyonunu yaşattılar. İktidar enflasyonla mücadele edemiyor. En yoksul yüzde 20’nin aldığı pay yüzde 6’ya geriledi. Zengin ve yoksul arasındaki fark ülkemizde tam 8 katına çıktı.

“İSTANBUL İÇİN ÜRETTİK, İSTANBULLUYA HİZMET ETTİK!”

Siyasi hayatımın en önemli amacı vatandaşlarımızın bu çaresizlikten kurtulmasını sağlamak, onlara yeni ufuklar sunmaktır. Bu mücadeleyi son 4.5 yılda İBB Başkanı olarak verdim. Bu aynı zamanda bir demokrasi mücadelesiydi. İBB, iktidarın baskılara karşı en üst seviyede direncin adresi olmuştur. Güçlü demokrasi meydanına dönüştü. Biz yılmadan yüksek azimle çalışmaya devam ettik. İstanbul için ürettik, İstanbulluya hizmet ettik.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA DEVAM KARARI!

Mayıs seçimlerinden sonra iktidarın muhalefetin topyekün tasfiye çabalarına en güçlü karşı duruş, başta İBB olmak üzere ülkemizin metropollerinde gerçekleşecek. Öncelikle 31 Mart 2024 mahalli seçimlerde tüm vatandaşlarımızı demokrasimizi yeniden yeşertmek ve şehirlerimizi en güçlü şekilde sahip çıkmak için beraber yol yürümeye davet ediyorum. İBB Başkanı olarak, diğer belediye başkanlarımız ile bu demokrasi mücadelemizin öncülüğünü tarihi sorumluluk olarak görüyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL