Dünya Genel Güncel Teknoloji

16 Milyonunuz Varsa Uzayda Yemek Yiyebilirsiniz!

Lüks uzay seyahati şirketi SpaceVIP, ünlü bir şef ile 6 kişiyi uzayda lüks bir yemek yemeye davet ediyor,kişi başı fiyat ise 495 bin dolar (yaklaşık 15 milyon 887 bin TL)

16 Milyonunuz Varsa Uzayda Yemek Yiyebilirsiniz!

Teknoloji uzaya gitmeyi daha kolay ve daha ekonomik hale getirdikçe uzay turizminin giderek büyüyeceği tahmin ediliyor. Ancak, bunun için beklemek istemiyorsanız ve bütçeniz de yetiyorsa, önümüzdeki yıl uzayda ilk lüks yemeğinizi yiyebilirsiniz.

 

Lüks uzay seyahati şirketi SpaceVIP, ünlü şef Rasmus Munk ile yaptığı iş birliğiyle, Dünya atmosferinin sınırında Michelin yıldızlı bir akşam yemeği fırsatı sunuyor. Ancak bu yemeğin kontenjanı oldukça sınırlı; sadece 6 yolcu bu hizmetten yararlanabilecek.Spaceship Neptune adlı uzay balonuyla yapılacak bu seyahat ilginizi çektiyse, fiyatını duyunca bir daha düşünebilirsiniz. Zira 6 kişilik lüks yemeğin tadını çıkarmak için ödemeniz gereken tutar tam 495.000 dolar.

 

Şu an için eğer bir aksilik olmazsa, etkinlik için fırlatma tarihi 2025’in sonları olarak belirlendi. Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden hareket etmesi beklenen uzay balonunun uçuşunun ise toplamda yaklaşık altı saat sürmesi bekleniyor. Bununla birlikte şirket, uçaktaki yolcuların Wi-Fi’ye erişimi olacağını, bu sayede canlı yayın yaparak bu deneyimi Dünya’daki herkese gösterebileceklerini belirtiyor.

 

Turistler için uzay seyahatinin geleceğini işaret eden bu tür girişimleri halihazırda görüyor olmamız pek de sevindirici değil; zira bu durum, bunun gibi daha fazla fahiş fiyatlı deneyimin gerçekleşmesini sağlayabilir. Umarız gelecekte uzay seyahati, sıradan insanların da ulaşabileceği, bu derece aşırı pahalı olmayan deneyimlerle de karşımıza çıkar.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL