Güncel

3500 TL doğalgaz yardımı ödemeleri başlıyor! Doğalgaz desteğine nasıl başvurulur?

3500 TL doğalgaz yardımı ödemeleri başlıyor. Peki 3500 TL doğalgaz yardımı ödemelerinden kimler yararlanabilecek? Başvurular nereden yapılacak? İşte detaylar…

3500 TL doğalgaz yardımı ödemeleri başlıyor! Doğalgaz desteğine nasıl başvurulur?

Hem kiracı hem de ev sahiplerini ilgilendiren son dakika açıklamasına göre, 3500 TL doğalgaz yardımı ödemeleri başlıyor. Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları tarafından vatandaşlara 3500 TL’ye kadar doğalgaz yardımı yapılacağı bildirilmişti.

3500 TL DOĞALGAZ YARDIMI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta yaptığı açıklamada 3500 TL doğalgaz yardımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik doğal gaz tüketim desteğini düzenli sosyal yardım programlarımıza dahil ettik. Yıllık 900 ila 2 bin 500 lira arasında olan toplam 8 aylık ödeme miktarını 1500 ila 3 bin 500 liraya yükselttik.”

HEM EV SAHİBİ HEM DE KİRACILARA VERİLECEK

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu doğalgaz yardımının hem ev sahipleri hem de kiracılara verileceği açıklandı. 3500 TL doğalgaz desteği ile ilgili, “3294 sayılı Kanun kapsamında olan veya dönemsel ihtiyaç sahibi olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda oldukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca belirlenen hanelere doğal gaz tüketim desteği sunulmaktadır,” denildi.

İşte e-Devlet Kapısı üzerinden 3500 TL doğalgaz desteği başvurusunda bulunabilecek vatandaşlar…

“Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet eden ve e-Devlet başvuru sürecinde seçtiği, kullanımda olan mesken türünde adına kayıtlı ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı doğal gaz aboneliği bulunan kişilerden ön eleme kriterlerini geçen ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hak sahipliği kararı verilen kişiler faydalanabilmektedir.”

BAŞVURU EVRAKLARI

Doğalgaz yardımına başvuru yapacak vatandaşların müracaatını aşağıdaki evraklarla yapması gerekmektedir:

1. Kimlik Belgesi

2. Resmi ikamet adresine kayıtlı mesken türü aboneliğe haiz doğal gaz faturası/ön ödemeli sayaç kartı

Doğalgaz yardımı başvuruları e-Devlet kapısı, sosyal yardım başvuru hizmeti kısmından yapılabilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL