Güncel Siyaset

Abdurrahman Açıkgöz, BBP’den İstifa Etti

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Abdurrahman Açıkgöz, “Büyük Birlik Partisi ve MKYK ÜYESİ Görevlerimden bugün ( 05.10.2022) itibariyle Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum. ” dedi.

Abdurrahman Açıkgöz, BBP’den İstifa Etti

Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocaklarında görev almış olan ve yılında BBP MKK Üyesi olarak seçilen Abdurrahman Açıkgöz dün gece saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile istifasını duyurdu. Açıkgöz, yaptığı paylaşımında, ” Dâva hareketinden eser kalmadığını hissettiğim Büyük Birlik Partisi’ndeki MKYK Üyeliğimden ve tüm görevlerimden istifa ediyorum.” dedi.

Açıkgöz, istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“1997 sonu Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile tanıştım ve Nizâm-ı Âlem Mefkuresi hayallerimiz, İmam Hatip Ruhu ile o günlerde oluşmaya başladı. Muhsin Yazıcıoğlu’nu tanıdıkça hayallerimiz derinleşiyor, Allah’ın Kelamını yeryüzüne hâkim kılma sevdası gün geçtikçe mana buluyordu.
Bu minvalde Alperen Ocakları lise teşkilatının her kademesinde görev aldım. Sonrasında Ocak başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum.

2013-2015 Sultanbeyli Alperen Ocakları Başkanlığı
2015-2016 Alperen Ocakları Anadolu Yakası Bölge Başkanı
2016-2017 Alperen Ocakları İl Başkan Yardımcılığı
2017-2020 BBP Sultanbeyli ilçe Başkanlığı
2020-2022 BBP MKYK Üyesi Olarak halen görev yapmaktaydım.

Ocak Başkanlığı yaptığım dönemde yılın Ocak Başkanlığı ödülünü, İlçe Başkanlığı yaptığım dönemde de İstanbul’un en yüksek oyunu %8 Sultanbeyli’de alarak yılın İlçe Başkanı ödüllerini aldım.

Mazisiyle Âtisiyle her kademesinde görev aldığım Şehit Liderim Muhsin Yazıcıoğlu’nun Dâva arkadaşı olmaktan Onur duyduğum, ama gün geçtikçe Dâva hareketinden eser kalmadığını hissettiğim Büyük Birlik Partisi’ndeki MKYK Üyeliğimden ve tüm görevlerimden istifa ediyorum. Kim bu davayı kendi Çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanıyor ve davaya ihanet ediyorsa hepsini Allah’a havale ediyor ve Huzuru Mahşerde hesaplaşacağımız günü sabırsızlıkla bekliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL