Güncel İstanbul Siyaset

Aday Adayı Olan Mehmet Muhsin Polat, “Kentimizi İhya Edeceğiz”

Sultanbeyli’nin sevilen simalarından Mehmet Muhsin Polat, AK Parti’den Sultanbeyli Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurusunu resmi olarak yaptı.

Aday Adayı Olan Mehmet Muhsin Polat, “Kentimizi İhya Edeceğiz”

Hayırsever iş insanı Mehmet Muhsin Polat;  2024 Yerel Seçimler kapsamında Sultanbeyli Belediye Başkanı Aday Adayı olarak yola çıktığını duyurdu. Polat, Adalet ve Kalkınma Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Polat; başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Ali Tombaş’a takdim etti.

Polat adaylığına ilişkin “2024 Yerel Seçimleri’nde Sultanbeyli Belediye Başkanlığı için AK Parti’mize aday adaylığı başvurumu yaptım. Rabbim çıktığımız bu hizmet yolculuğunu hayırlı ve mübarek kılsın. Bu yolculukta dostlarımın, sevenlerimin dualarına, desteklerine talibim. Teşkilatlarımızın tümünün birden suhuletle, birliktelikle yürüteceğine gönülden inandığım sürecin neticesinde liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve takdirleri halinde Sultanbeyli’miz için ter dökeceğimi taahhüt ediyor, canla başla çalışacağıma söz veriyorum. Yıllardır ikamet ettiğim, sorunlarını, dinamiklerini, ihtiyaçlarını bizzat yaşayarak bildiğim Sultanbeyli’miz için tüm imkanları seferber ederek beraber yürüyeceğiz, kentimizi ihya edeceğiz inşallah. Bismillah” açıklamasını yaptı.

Mehmet Muhsin Polat kimdir?

1976 Elazığ doğumlu olan Mehmet Muhsin Polat Çevre Mühendisliği ve İşletme Fakültesi mezunudur.

1998 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSFALT AŞ’de sekiz yıl altyapı hizmetleri, asfalt üretim ve serim çalışmalarında bulundu.

Kamu kurumları haricinde özel sektörde de yöneticilikler yapan Polat 2010-2018 yılları arasında Sultanbeyli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptı. Bu süre zarfında ilçedeki asfaltı cadde ve sokakların oranını yüzde 45’ten yüzde 99’a tamamlayan bir performans gösterdi. Keza ilçedeki kaldırıma sahip cadde ve sokak oranını ise yüzde 10’lardan yüzde 75’lere taşıyarak kentin önemli bir ihtiyacının giderilmesinde öncü rol oynadı.

8 yıllık vazife süresince 30’a yakın parkın yapımını gerçekleştiren Polat, Ahmet Yesevi ile merkez arasındaki otoban üstgeçiti projesini gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu gölet projesinde aktif vazife üstlendi.

Merkezdeki Abdurrahman Gazi Çarşısının dükkanlarının inşa sürecini yönetti.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinin yenilenmesine dair plan kapsamında kitap kafe, polis karakolları gibi üst yapı projelerini gerçekleştirdi.

AK Parti’den Sultanbeyli Belediyesi başkan adaylığı için isimi geçenler arasında yer alan Polat, Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışıyor.

Mehmet Muhsin Polat Sultanbeyli’de ikamet etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL