Güncel İstanbul Siyaset Sultanbeyli

AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Ali Tombaş kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Adayı olarak Ali Tombaş’ın ismini açıkladı. Peki Sultanbeyli Belediye Başkanı Adayı Ali Tombaş kimdir? İşte detaylar…

AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Ali Tombaş kimdir?

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkanı Adayı Ali Tombaş, iki dönemdir ilçe başkanlığı görevini sürdürüyordu. Tombaş’ın önceki görevleri ve çalıştığı alanlar merak ediliyor. Partinin birçok alanında görev alan Ali Tombaş’ın biyografisi, hayatı ve kariyeri en çok araştırılanlar arasında. Peki; Ali Tombaş kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, hakkında tüm bilgiler…

ALİ TOMBAŞ KİMDİR?

1973 Ordu-Ünye Doğumlu olan Ali Tombaş, ilköğretimini köyünde, ortaöğretim ve Lise eğitimini Ünye İmam Hatip Lisesi’nde, Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde tamamlamıştır. Kendi şirketinde ticari faaliyetine devam etmektedir. STK faaliyetlerine 1992 yılında Ünye İmam Hatip Lisesi Milli Gençlik Vakfı Öğrenci Temsilciliği ile başlamıştır.

Siyasi çalışmalarına ilk olarak 1994 Refah Partisi’nde Gençlik Kolları Başkanlığı ile başlamış olup, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren sırasıyla Sultanbeyli Ahmet Yesevi Mahallesi Mahalle Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-2009 Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliği ve Encümen üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2008 yılında yapılan AK Parti Sultanbeyli İlçe Kongresi ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. 2018 yılına kadar sırasıyla Tanıtım Medya, Halkla İlişkiler, Seçim İşleri ve Teşkilatlanma Birim Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Ayrıca 2014 Sultanbeyli Yerel Seçimleri, 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi, 2015 Haziran-Kasım Genel Seçimleri, 2017 Anayasa Referandumu Halk Oylaması Sultanbeyli Seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Evli ve iki çocuk babası olan Ali Tombaş, AK Parti Sultanbeyli 6. Olağan İlçe Kongresinde İlçe Başkanı olarak seçilmiştir. AK Parti Sultanbeyli 7. Olağan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanı olarak seçilerek görevine devam etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL