Güncel Yurt

Aksa Doğalgaz’dan Şanlıurfa’daki patlamaya ilişkin açıklama

Aksa Doğalgaz Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana gelen patlama dair açıklamada bulundu.

Aksa Doğalgaz’dan Şanlıurfa’daki patlamaya ilişkin açıklama

Merkez Haliliye ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir apartmanda patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle binada hasar oluşurken, 2 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı. Patlamanın ilk bilgilere göre doğal gazdan olduğu öne sürülürken, Aksa Doğalgaz’dan açıklama gecikmedi.

Aksa Doğalgazdan patlamaya dair yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Açıklamada, patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığı ve binada bulunan dairelerin boş olduğunu ve doğalgazın kapalı olduğuna  dikkat çekilerek şöyle denildi:

“20 Şubat 2023 10.50 sularında, Şanlıurfa’nın Merkez Haliliye ilçesi, Bahçelievler Mahallesi, 112. Sokak No: 14’te patlama meydana gelmiştir.

Patlamanın yaşandığı 7 katlı binada 20 daire ve giriş katta 2 iş yeri bulunmaktadır. İlk tespitlerde patlamanın iş yerinde olduğu görülmüş olup, iş yerlerinin doğal gaz bağlantısı bulunmamaktadır. Dairelerin doğal gazı olup, deprem sonrasında daireler boş olduğu için binanın doğal gazı komple kapalıdır.

Acil müdahale ekiplerimiz emniyet, itfaiye ve sağlık ekipleriyle birlikte bölgeye çok kısa sürede intikal etmiştir ve büyük titizlikle incelemeler sürmektedir. Olay yerindeki ekiplerimiz tarafından patlamanın meydana geldiği iş yerinde çok sayıda farklı niteliklerde tüp gazı olduğu görülmüştür.

Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralananlara acil şifalar dileriz.

Saygılarımızla, Aksa Şanlıurfa Doğalgaz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL