Dünya Ekonomi Güncel

Alibaba, Türkiye pazarına 1,4 milyar dolarla girecek!

Çinli e-ticaret devi Alibaba, Türkiye’ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planlarının olduğunu duyurdu.

Alibaba, Türkiye pazarına 1,4 milyar dolarla girecek!

Çinli e-ticaret devi Alibaba, daha öncede Türkiye’ye yatırımlar yapmıştı. Şimdi yeni yatırım yapma hazırlığı içerisinde olduğunu belirtti. Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Türkiye’ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planlarını olduğunu duyurdu.

Trendyol’dan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alibaba Grup Başkanı Evans ile Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin’i kabul etti.

İstanbul’da gerçekleşen görüşmede, Michael Evans, Türkiye’de yapmayı planladıkları yatırımlara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi vererek, Ankara’da hayata geçirdikleri veri ve lojistik merkezleri ile İstanbul Havalimanı’ndaki ihracat operasyon merkezi gibi yeni yatırımlara ilişkin detayları paylaştı.

TRENDYOL İŞBİRLİĞİNDE 2 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Türkiye’ye duydukları güven neticesinde bugüne kadar Trendyol aracılığıyla ülkeye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını anlatan Alibaba Grup Başkanı Evans, Trendyol’un uluslararası büyüme stratejisini desteklediklerini bildirdi.

Evans, Türkiye’nin, dünyanın lider e-ihracat ülkesi olma potansiyeline sahip olduğunu belirterek, gelecek dönemde burada 2 milyar dolarlık yatırım planlarını olduğunu kaydetti.

TÜRKİYE’YE ULUSLARARASI PAZARDA BÜYÜK ÖVGÜ!

Alibaba Grup Başkanı Evans, Trendyol’un da sponsorları arasında yer alması dolayısıyla Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’i de yakından takip ettiğini belirterek, bu organizasyonu Türkiye’nin dünya arenasında söz sahibi bir teknoloji oyuncusu olduğunun ispatı olarak gördüklerini anlattı.

Aynı zamanda altın madalya sahibi bir olimpiyat sporcusu olan Evans, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın dünya çapındaki başarılarını da yakından takip ettiğini kaydederek, Trendyol’un spora ve sporculara verdiği destekten de son derece memnun olduklarını aktardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL