Güncel Teknoloji

Anadolu Gezegen Gezgini Yarışması’nın ARJ Junior Birincisi CYRO Oldu

“Anadolu Gezegen Gezgini – Anatolian Rover Challenge” yarışmasının ARC Junior kategorisinde yarışan CRYO takımı 85 puanla birinci oldu.

Anadolu Gezegen Gezgini Yarışması’nın ARJ Junior Birincisi CYRO Oldu

“Anadolu Gezegen Gezgini – Anatolian Rover Challenge” adlı yarışmanın, Uzay araştırmalarını yaygınlaştırma çalışmaları yürüten UKET organizatörlüğünde, bu yıl ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT ev sahipliğinde ikincisi düzenlendi. 4 ülkeden 9 takım, hazırladıkları projelerle olası senaryolar üzerinde yarıştı.

Yarışmacılar uzay koşullarında zor durumlarda ürettikleri çözümlere göre değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda, Polonya Project Scorpio takımı birinci oldu. Polonya takımının fotoğraf ve isimlerinin yer aldığı kartpostalın, kasım ayında Uluslararası Uzay İstasyonuna gidecek astronotla uzaya gönderileceği belirtildi.

Değerlendirme sonucunda, Polonya Project Scorpio takımı birinci oldu. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesinin Yıldız Rover takımı ikinciliğe, United International University’nin UIU Mars Rover Takımı ise üçüncülüğe layık görüldü.

CYRO TAKIMI BİRİNCİ OLDU!

Yarışmada, mücadele eden 9. sınıf takımlarından CYRO, GAZİ ve SENA takımları da katıldı. ARC Junior kategorisinde yarışan CRYO takımında yer alan Abdulkadir Geylani ŞENTÜRK, Anıl Ali ÖZTÜRK, Ozan GÜNEY, Yiğit Eren SÖĞÜT ve Metincan GÜN’ün tasarladıkları robot ile Teslimat Görevini başarıyla tamamladı.

CYRO takımı  rakip takımlara karşı yarışmayı 209 puan alarak dereceye girerek birinci oldu.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL