Ekonomi Güncel

App Store’a KDV zammı!

Apple, KDV düzenlemesi kapsamında App Store fiyatlarının yükseleceğini duyurdu.

App Store’a KDV zammı!

KDV oranlarındaki değişikliğin ardından Türkiye’de satılan birçok ürün ve hizmetlerde fiyatlar arttı. Geçtiğimiz gün Apple, yeni KDV oranlarını iPhone, iPad ve diğer tüm ürünlerine yansıtmaya başlarken, aynı zamanda App Store mağazasındaki uygulamalarında fiyatlarının yükseleceği bildirildi.

Donanımhaber’de yer alan bilgilere göre; Apple, geliştiricileri uygulamalarının fiyatlandırılmasını etkileyecek bölgesel vergi değişiklikleri konusunda düzenli olarak bilgilendiriyor.

Apple tarafından geliştiricilere gönderilen ve DonanımHaber tarafından görülen bir e-postaya göre, otomatik yenilenebilir abonelikler hariç olmak üzere, uygulamalar ve uygulama içi satın alımlar için fiyatlandırma Türkiye için 25 Temmuz tarihinde güncellenecek. 25 Temmuz itibariyle App Store’daki KDV oranı yüzde 18’den yüzde 20’ye yükseltilecek.

Öte yandan Apple’ın e-postasında Türkiye’nin yanı sıra benzer vergi düzenlemelerinden dolayı fiyatların güncelleneceği ülkeler arasında Mısır, Nijerya ve Tanzanya da bulunuyor. Apple’a göre, bir geliştiricinin uygulamasının veya uygulama içi satın alımının temel satış mağazası Mısır, Nijerya, Tanzanya veya Türkiye’de değilse, fiyatlar ilgili satış mağazaları için artacak.

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL