Dünya Güncel

Bakan Gallant’tan emir: “Gazze kuşatılacak”

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, orduya Gazze Şeridi’nin tamamen kuşatılması emrini verdiğini söyledi.

Bakan Gallant’tan emir: “Gazze kuşatılacak”

Hamas’ın ‘Aksa Tufanı’ operasyonuna İsrail, Gazze Şeridi’ni bombalayarak karşılık vermişti. Her geçen dakika ölü ve yaralı sayısı giderek artıyor. Kara harekatı için hazırlık yapan İsrail, Gazze Şeridi’ni aralıksız bombalıyor.

REHİNE SAYISI ARTIYOR!

İsrail’in ABD Büyükelçiliği, en az 100 İsrailli’nin rehin alındığını bildirse de İsrail medyasında yer alan haberlerde en az 750 kişinin kaybolduğu belirtilirken, gerçek rehine sayısının tahmin edilenin çok üzerinde olabileceği düşünülüyor.

Öte yandan Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı son bülteninde 78’i çocuk en az 413 kişinin öldüğünü, 2 bin 300’den fazlasının da yaralandığını bildirdi.

İSRAİL KARA HAREKATINA HAZIRLANIYOR!

İsrail’de 300 bin yedek asker seferber edildi. Dün, Kara harekatı için 24-48 saat süre verilmişti. Ayrıca, İsrail, Gazze’yi aralıksız bombalarken, şehirden dumanlar yükseliyor.

GALLANT, “İSRAİL, İNSAN HAYVANLARLA SAVAŞIYOR”

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, orduya Gazze Şeridi’nin tamamen kuşatılması emrini verdiğini söyledi. “Elektrik yok, yiyecek yok, gaz yok, her şey kapatıldı” diyen Bakan Gallant, İsrail’in ‘insan hayvanlar’la savaştığını savundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL