Güncel Yurt

Bakan Uraloğlu Ordu’da!

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Ordu ilimizde kapalı yolumuz bulunmuyor.” dedi.

Bakan Uraloğlu Ordu’da!

Meteoroloji’nin uyarılarının ardından Ordu’nun bir çok bölgesinde etkili olan sağanak yağış sele döndü. Bazı yerlerde dereler taşarken yollar ise taşkının taşıdığı materyaller nedeniyle ulaşıma kapandı. Kısa sürede ekipler yollarda çalışmalarını sürdürerek ulaşıma açarken, Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Ordu’ya gelerek sel çalışmalarını inceledi.

Daha sonra Ordu Valiliği toplantı salonunda kentteki yağışla ilgili brifing alan Bakan Uraloğlu, Ordu’da başta Altınordu olmak üzere Fatsa, Perşembe ve Gülyalı ilçelerini etkileyen yağmur ve onun sonucunda da su baskınlarıyla karşılaşıldığını  hatırlattı. Uraloğlu, “Biz de bu sabah intikal ettik ve bu intikalle beraber Sayın Ordu Valimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, milletvekillerimizle ve diğer belediye başkanlarımızla AFAD ile kısa bir değerlendirme toplantısı yaparak, gerekli bilgileri aldık. Birazdan da inşallah sahada gerekli tespitlerimizi yapmış olacağız.” dedi.

4 İLÇEDE 351 İŞ YERİ ETKİLENDİ

Uraloğlu, bu süreçte Batı Karadeniz’den, Zonguldak’tan başlayarak Sarp Sınır Kapısı’na kadar yer yer iç kesimleri, Bolu’yu, Düzce’yi hatta Erzincan’ı etkileyen yağmurların söz konusu olduğuna dikkati çekerek,  “Mevsim normallerinin üzerinde yağmurlar var. 24 saat içerisinde 200 kilograma kadar çıkan yağmurlar yer yer etkili olmuş. Ordu ilimizde yağmurlar sonucunda, daha çok Altınordu ilçemizde ama biraz önce saydığım 4 ilçemizde, toplam 351 iş yerimiz sudan etkilendi. 32 konut ve 35 aracımız etkilendi. Bununla ilgili de gerekli tedbirler, hem öncesinde hem de su taşkını sırasında ilgili kurumlarımız tarafından alındı.” ifadelerini kullandı.

184 MAKİNE 296 EKİP SAHADA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Hasar tespit çalışmalarının erken saatlerde başladığı belirten Uraloğlu, şöyle konuştu:

“Şu anda sahada esasında Karayollarımızın, DSİ’mizin, belediyelerimizin bütün ekip ve ekipmanları, AFAD’ımızın ekip ve ekipmanları şu anda sahada. 184 makine 296 ekip halen çalışmaya devam ediyor. Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre bugün saat 16.00’ya kadar da devam edecek. Tabii bu hava tahmin raporudur. Dolayısıyla bu hafifleyinceye kadar bütün ekiplerimiz sahada teyakkuz halinde olmaya devam edecek. Vatandaşımızın biz de yanında olacağız.”

RADİKAL ÖNLEMLER ALMAMIZ LAZIM

Uraloğlu, zararların giderilmesi noktasında gerekeni yapacaklarını belirterek, “Bütün süreç bittikten sonra da esasında biz, gerek oluşmuş zararların giderilmesi noktasında gereğini yapacağız gerekse de bunların tekerrür etmemesi noktasında neler yapmamız gerektiğini tekrar masaya yatıracağız. Esasında geçmişte aldığımız birçok önlem 2 gün içerisinde yaşadığımız taşkının sonuçlarını da ciddi şekilde hafifletmiştir. Bunu da kamuoyuyla sizler aracılığıyla paylaşmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Uraloğlu sel nedeniyle, bir can kaybının söz konusu olmadığını, ancak maddi kayıp yaşandığını vurguladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL