Güncel Sultanbeyli

BAŞKAN BALKAŞ, “BU MİLLET TOPRAĞINI BÜYÜK BEDELLERLE MÜDAFAA ETMİŞTİR!”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Sultanbeyli Şube Başkanı Ahter Vurcan Balkaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kahvaltı programı düzenledi.

BAŞKAN BALKAŞ, “BU MİLLET TOPRAĞINI BÜYÜK BEDELLERLE MÜDAFAA ETMİŞTİR!”

Atatürkçü  Düşünce Derneği Sultanbeyli Şube Başkanı Ahter Vurcan Balkaş ve Yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt’un katılımıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenledikleri kahvaltı programında üyeleriyle ve Atatürkçü Düşünceye gönül veren vatandaşlarla bir araya geldi. Programa katılanlar arasında Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş insanları, muhtarlar ve esnaflarda yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk sözü alan Başkan Balkaş, “30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin birlik ve dirliği için kutlu olsun. Bu zafer vatan toprağı işgal altında olan bir milletin yokluklarına rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini  büyük bedeller ödeyerek de yedi düvele göstermiştir. ” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BOZKURT, “TÜRK ULUSU ESİR OLAMAZ!”

Balkaş’ın ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Başkan Bozkurt ise  “Bu mücadele bütün yoksullukların, bütün yoklulukların, bütün ihanetlerin, bütün karşı birliklerin, bütün emparyalist güçlerin çabalarına ve saraydaki padişahların üzerlerine sürdüğü Kuvayı birliklerine rağmen Türk milleti esir olmamıştır. ” mesajı vererek vatan için canını feda eden şehitlerimize de değinerek şöyle konuştu:

“Bu insanlar hayatlarını feda ederken, bir tek şeyi düşünüyorlardı. Türk ulusu esir olamaz. Türk yurdu alınıp parçalanıp bölünemez.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL