Güncel Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Afet Bakanlığı Kurulabilir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’ın ikinci turda destek açıklamasının ardından, Oğan’a teşekkürlerini ileterek aralarında her hangi bir pazarlık olmadığına dikkat çekti. Ayrıca Erdoğan Afet Bakanlığı kurulabileceğini de söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Afet Bakanlığı Kurulabilir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turu için desteğini açıklayan ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a teşekkür etti. Sinan Oğan ile aralarından her hangi bir pazarlık olmadığına dikkat çeken Erdoğan, “”Sinan Bey bizim terörle mücadele, Türk dünyasıyla ilişkiler başta olmak üzere, vatanımızın bekasıyla ilgili net tavrımızı çok çok iyi biliyor. Bu konularda en küçük bir tavizimiz yoktur, olmamıştır, olamaz da. Kendisinin dile getirdiği bazı hususları da biz açıklığa kavuşturduk.” dedi.

Ayrıca, geçen hafta Sinan Oğan ile görüştüğü anımsatılan Erdoğan, “Olumlu bir görüşme yapmıştık. Bugün de kendisi bizi ve Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini beyan etti. Kendisine şahsım, bütün yol arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Sinan Bey bizim terörle mücadele, Türk dünyasıyla ilişkiler başta olmak üzere, vatanımızın bekasıyla ilgili net tavrımızı çok çok iyi biliyor. Bu konularda en küçük bir tavizimiz yoktur, olmamıştır, olamaz da. Kendisinin dile getirdiği bazı hususları da biz açıklığa kavuşturduk.” ifadelerini kullandı.

AFET BAKANLIĞI KURULABİLİR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sinan Oğan’ın cumhurbaşkanı yardımcılığı ya da bakanlık gibi bir talebi oldu mu?” sorusuna hayır cevabı verirken, afet bakanlığı noktasında ortak fikirde olduklarına dikkat çekti. Erdoğan, “Böyle bir talep kesinlikle söz konusu olmadığı gibi bütün mesele bugünkü metinde olduğu gibi yani bir Afet Bakanlığının kurulması gibi bir tespiti var çünkü bizde şimdi tabii AFAD var da ama bu bir bakanlık boyutunda değil. Yani bunu bakanlık boyutuna çıkarmak gibi bu metinde de yer alan böyle bir durum söz konusu. Yani bunlar üzerinde düşünülebilecek konular. Bunlar birer ilke olarak hep üzerinde durulabilir. Yani bu bir AFAD olarak değil de bir bakanlık olarak da yarın bir gün gündeme gelebilir.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL