Genel

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katılımıyla Başladı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katılımıyla Başladı

Kabine, yaklaşık bir ay aranın ardından yoğun bir gündemle toplandı. Beştepe’deki toplantıya, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık ediyor.

 

Toplantıya, dün Sağlık Bakanlığına atanan Kemal Memişoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına atanan Murat Kurum da katıldı.

 

Ekonomi başlıkları gündemde

 

Toplantının ana gündeminin ekonomi olması bekleniyor. 3 Temmuz’da açıklanacak Haziran ayı enflasyon oranıyla birlikte yılın ikinci yarısındaki memur zammı belli olacak. Yaklaşık 16 milyon memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı da netleşecek.

 

Toplantıda tasarruf tedbirleri, en düşük emekli aylığına yapılacak artış da görüşülecek. Yeni vergi taslağı ve enflasyonla mücadele konusunda da kabine üyelerine bilgi verilecek.

 

Kabinenin diğer bir önemli başlığı da terörle mücadele operasyonları olacak.

 

Toplantıda 9’uncu Yargı Paketi ile ilgili son durumun da ele alınması bekleniyor. Bölgesel gelişmeler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve ateşkesin sağlanmasına yönelik adımlar da gündemde olacak.

 

Temmuz ayında yoğun diploması trafiği

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında Kazakistan, Azerbaycan ve Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek.

 

İlgili bakanlar, bu temaslarda ele alınması muhtemel konu başlıklarına yönelik çalışmalarını da kabinede sunacak.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan Murat Kurum ve Sağlık Bakanlığı’na atanan Profesör Doktor Kemal Memişoğlu da kabine toplantısına katılacak.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL