Güncel Siyaset Sultanbeyli

DEVA Partili Aktaş Ve Güven İstifasını Duyurdu

DEVA Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Orhan Aktaş ve DEVA Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilat Başkanı Fahrettin Güven istifalarını açıklayarak 28. Dönem TBMM Milletvekili Aday Adayı olduklarını duyurdu.

DEVA Partili Aktaş Ve Güven İstifasını Duyurdu

DEVA Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilatından iki önemli isim istifa ettiklerini açıkladı. Mevcut İlçe Başkanı Orhan Aktaş ve Teşkilat Başkanı Fahrettin Güven’in istifalarını düzenledikleri basın toplantısında açıklarken, istifa gerekçelerini ise 28. Dönem TBMM Milletvekili Aday Adaylığı olduğunu belirtti.

İstifasını açıklayan Güven konuşmasında, kendisinden bahsederek ,”Deva Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilatında iki buçuk yıldır Teşkilat Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Girmiş olduğumuz TBMM seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı olmak için partimize müracaat ederek yeni bir yola girmiş bulunmaktayım. Benim nezdimde siyaset sorumluluk almak ve hizmet etmek için yapılır. Hangi mertebede olursa olsun, partimizin hedefleri doğrultusunda  çalışmak için emek sarf edeceğim.” dedi.

“BÖYLE BİR ADIM ATMAK HAYATIMDA ZARURİ OLMUŞTUR”

16 Mart itibariyle istifalarını sunduklarını açıklayan Aktaş, yaptığı konuşmasında şöyle dedi:

“Değerli dostlarım, siyasette şüphesiz yerelden genele giden bir yol vardır. Rabbim nasip ederse biz bunun kararını verdik. Onurla ve gururla yaşadığım ve yaşattığım Demokrasi ve Atılım Partisi Sultanbeyli Kurucusu olduğum ilçe Başkanlık görevimden ayın 16’sında İstanbul İl Başkanımıza istifa dilekçemizi verdik. Sebebi şuydu. 35 yıldır Sultanbeyli’nin bir ferdi olarak, çocuklarımızın daha zengin bir Türkİye’de yaşaması için, insanlarımızın daha refah bir ortamda yaşaması için, demokratik demokrasi mekanizmasının çalışması için, gerçek bir hukuk devleti olabilmesi için bir adım atmak hayatımda bir zaruri  olduğuna inanıyorum. Dolayısıyla  Rabbim nasip ederse, İstanbul Birinci Bölge Deva Partisi Milletvekili Aday Adayı olduğumu tüm kamuoyuna sunmak istiyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL