Efe Tağı İle Özel Röportaj

Venom, Batman gibi karakterleri seslendiren Efe Tağı ile özel bir söyleşi.

Efe Tağı İle Özel Röportaj

Beğendiğiniz Seslendirme sanatçıları kimler?

Mazlum Kiper’dir. Ayhan Kahya, keza Harun Can… Şuan için bunları söyleyebilirim.

Bir projeyi izlediğinizde ‘keşke ben seslendirseydim’ dediğiniz bir iş var mı?

Transformers serisinin Optimus Prime Karakteri… Kesinlikle seslendirmek isterdim… Ayhan Kahya’ya rahmet diliyorum burdan ekstra.

Sevdiğiniz bir yönetmen var mı?

Çağan Irmak, filmlerini en çok izlediğim ve sevdiğim yönetmenler arasındadır. Onun dışında Nuri Bilge Ceylan’ında yapıtlarını beğeniyorum.

Bir gününüz nasıl geçiyor? Neler yapıyorsunuz gün içinde?

Günüm genelde stüdyolarda kayıt almakla geçiyor… Ekstra bir film işim var ona çalışıyorum… Kendime pek vakit ayırdığım söylenemez fakat vakit bulursam elimden geldiğince sinemaya gitmeye çalışırım. Malum sektörün içindeyim ve güncel filmleri takip edip izlemek mecburiyetindeyim.

Ses tonunuz gerçekten çok etkileyici. Bu durum size seslendirme oyunculuğa mı itti?

Öncelikle teşekkür ediyorum. Tabiki bunu herkesten çok duyuyorum… Fakat ses tonumun güzel olması beni buna itmedi… Benim merak salmam daha çok etkili oldu… Sesimin sektöre girmem de payı büyük lakin çok meraklandığım ve doyasıya çalışabileceğim bir meslek olarak gördüm kendimde. Gerekli eğitimleri de alarak var olan sesimi daha klas hale getirmeye çalıştım elbette.

Seslendirme eğitimi ne zaman vermeyi düşünüyorsunuz?

Çok yakında… Bunu düşünüyorum tabiki… Gençleri seslendirmenliğe teşvik etmek benim için en büyük gurur kaynağı… Aklımda güzel şeyler var… Hepsini gerçekleştireceğiz.

Seslendirme işinde en büyük destekçiniz kimdi?

Bu işte kendi kendimi destekleyen her zaman ben oldum… Birinin desteğine pek ihtiyacım olduğunu düşünmedim. Buralara kadar da tek başıma geldiğimi söyleyebilirim.

Seslendirmeyi sevdiğiniz karakter hangisi oldu?

Şahsen Venomu seslendirirken çok keyif aldım… Ekstra Batman karakteri benim için çok değerli… Daha çok var fakat şuan için Venom ile Batman’ı söyleyebilirim.

‘Keşke sesledirmeseydim’ dediğiniz bir karakter oldu mu?

Hayır olmadı… Seslendirdigim her karakteri seve seve seslendirdim… Ve bundan sonrakileri de seve seve seslendireceğimi düşünüyorum… İşiniz bu sonuçta. Sevip sevmeme pek önemli olmuyor. Mecbursunuz.

Ufukta bir proje var mı?

Seslendirme ile ilgili harika projelerim çok yakın bi zamanda. Ekstra bir kısa film işim var o da bomba gibi geliyor. Sevenlerime onu belirtmek isterim.Çoğu röportajda kendim de söyledim beklemede kalmalarını temenni ediyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL