Genel Güncel

Erdoğan “Parçası ‘kalorifer peteğine benziyor diyen hazımsızlara rağmen uçağımız göklerle buluştu”

Afyonkarahisar’da düzenlediği mitingde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk uçuşunu yapan muharip uçak KAAN ile ilgili konuşarak Parçası ‘kalorifer peteğine benziyor’ diyen hazımsızlara, KAAN projesini baltalamaya çalışan işbirlikçilere rağmen milli muharip uçağımız göklerle buluştu” dedi.

Erdoğan “Parçası ‘kalorifer peteğine benziyor diyen hazımsızlara rağmen uçağımız göklerle buluştu”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Zafer Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

 

AA’nın haberine göre, Erdoğan, AK Parti’nin Zafer Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, “Tıpkı 14-28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi yine çok kritik tercihlerde bulunacağız. Afyon’un 31 Mart seçimlerinde yeni bir destanla yine farkını göstereceğine inanıyorum. Merkezi ve ilçeleriyle Afyon bir kez daha tercihini AK Parti’den ve Cumhur İttifakı’ndan yana yapacaktır, buna inanıyorum. Milli Mücadele’yi nasıl Cumhuriyetimizle taçlandırdıysak, birer yıl arayla yaşadığımız seçimlerle de Türkiye Yüzyılı’nın başladığını tüm dünyaya müjdeliyoruz. Cumhuriyetimizin ilk yüz yılı, kuruluş ve sonrasında yaşadığımız sancıların asrıydı. Geçtiğimiz 21 yılda, ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla bu ilk asrın eksiklerini önemli ölçüde telafi ettik. Türkiye Yüzyılı adını verdiğimiz Cumhuriyetimizin ikinci asrı ise sadece yükselişin değil ülkemizi ve milletimizi zirvede hak ettiği yere çıkartmanın asrı olacaktır” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı yürüyüşlerini şehirlerdeki belediyecilik hizmetlerini de kapsayacak şekilde gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.

 

Vatandaşların önüne “gerçek belediyecilik” dedikleri bir programla çıktıklarına dikkati çeken Erdoğan, bu programın öncelikle afetlere dayanıklı, dirençli, sağlam yerleşim yerleri inşa etmek üzerine kurulu olduğunu söyledi.

 

‘KAAN İLK UÇUŞUNU BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİ’

 

Erdoğan, “Türkiye, kendi 5. nesil savaş uçağını üretme yolunda çok kritik bir eşiği daha geride bıraktı. Bugün Türk savunma sanayinin gurur günlerinden birini daha yaşadık. Milli muharip uçağımız KAAN ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Parçası ‘kalorifer peteğine benziyor’ diyen hazımsızlara, KAAN projesini baltalamaya çalışan işbirlikçilere rağmen milli muharip uçağımız göklerle buluştu” dedi.

 

Erdoğan, “İnsansız uçakları, Akıncı’yı, Kızılelma’yı yaptık mı, daha durun bakalım, neler gelecek, daha yapacağız” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL