Güncel Teknoloji

Galaxy S24 Ultra Düşme Testini Geçemedi!

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S24 Ultra, yapılan düşme testini çatlayarak testi geçemedi.

Galaxy S24 Ultra Düşme Testini Geçemedi!

Galaxy S24 Ultra tanıtıldığı günden itibaren, çoğu insan yeni Corning Gorilla Armor’un nasıl bir performans göstereceğini merak ediyordu. Şimdiyse serinin resmi çıkış tarihine bir hafta kala bir YouTuber, merakları gidererek bir düşme testi yaptı. Ancak yeni Gorilla Armor ekran, betona ilk düşüşünde çatladı.

 

Bir akıllı telefonun ekranının dayanıklılığını ölçmek için tamamen doğru bir düşme testi yapmak mümkün değil. Ancak çoğu testte telefon, beton gibi sert bir yüzeye bel yüksekliğinden düşürülür. Zira bu testin gerçek yaşam koşullarını yansıtması gerekiyor.

 

 

YouTuber PBKreviews de aynı bu şekilde bir düşürme testi gerçekleştirerek kanalında yayınladı. Görüntülerde Galaxy S24 Ultra’nın ekranın üzerine düştüğü ve sağ üst köşesinin çatladığı görülüyor. Sonrasında testi yapan kişi, cam kırıldığından dolayı telefonu daha yüksekten test etmedi.

 

YouTuber cihazı arkadan ve yanlardan tekrar düşürerek test ettiğinde ise ekran, arkadan düştüğünde tekrar zarar gördü. Ancak bu kez sağ değil sol üst köşe çatladı. Bununla birlikte düşmeler titanyum çerçeveye de zarar verdi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL