Güncel Siyaset Sultanbeyli

Gelecek Partisi Sultanbeyli’de 2. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Gelecek Partisi Sultanbeyli İkinci Olağan Kongre Programı, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşti.

Gelecek Partisi Sultanbeyli’de 2. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi

Gelecek Partisi Sultanbeyli İkinci Olağan Kongre Programı, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen programa Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Dr. Sare Davutoğlu, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Selim Temurci, İstanbul 2. Bölge Milletvekili İsa Mesih Şahin, 3. Bölge Milletvekili Doğan Demir, İstanbul İl Başkanı Mehmet Kuğu, Gelecek Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Bilici, muhtarlar, diğer partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri, gençler ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede gündem maddeleri içerisinde yer alan faaliyet raporu ve mali rapor delegelerin oylarıyla kabul edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Erol Demir, yerel seçim çalışmalarını başladıklarını dile getirerek “Yarım kalmış hikayemizi tamamlamak için buradayız. Başkanımızın da söylediği gibi çıktığımız bu zorlu yolda engellerle karşılaştık. Sultanbeyli’nin kaderini değiştirecek, sorunlarını çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

İstanbul İl Başkanı Mehmet Kuğu seçim çalışmalarında sahada hazır olduklarını ifade ederek kongrenin hayırlı olmasını diledi. İstanbul 1. Bölge Milletvekili Selim Temurci ise konuşmasında Filistin’de yaşanan olaylara değindi.

DAVUTOĞLU: “ZULME KARŞI ÇIKMAK İÇİN İNSAN OLMAK YETERLİ”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu gerçekleştirdiği konuşmada, şöyle konuştu:

“İsrail’in zulmü ben 10 yaşındayken de bugün de devam ediyor. Mescid-i Aksa’yı unutmadık, unutmayacağız. Dün Filistin davasının arkasındaydım bugün de arkasındayım. Bana bu yüzden saldıranlara inat söylüyorum. Yine Filistin’in arkasındayım. Yüreğime 8 yaşında ekilen Kudüs aşkı hiçbir zaman sökülemedi. Yaşanan bu zülme karşı çıkmak için Müslüman, Arap yahut Türk olmak gerekmez. İnsan olmak yeterlidir.”

Öte yandan kongrede kullanılan delege oyları ile tek listeden aday olan mevcut Başkan Erol Demir yeniden güven tazeledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL