Genel Güncel İstanbul

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İlçe Belediye Başkanlarından Anıtkabir’e Ziyaret

Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile yerel seçimlerden başarıyla çıkan 26 ilçe belediye başkanı ve 13 belediye başkan adayıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İlçe Belediye Başkanlarından Anıtkabir’e Ziyaret

Anıtkabir Özel Defteri’ne duygu ve düşüncelerini aktaran İmamoğlu, “Yol arkadaşlarımız ve aziz milletimizle birlikte, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, halkımızın bizlere verdiği görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Halkçı ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunarak, Türkiye’yi dünyanın örnek demokrasileri arasına taşıyacağız. Emanetiniz emin ellerdedir. Ruhunuz şad olsun.” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki yaklaşık 200 kişilik heyet, Aslanlı Yol’dan Anıtkabir avlusuna girerek askeri törenle karşılandı. Üçüncü kez İBB Başkanı olarak Ata’nın huzuruna çıkan İmamoğlu, mozoleye bir çelenk bıraktı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından Anıtkabir’deki tören sona erdi.

 

Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin yaptığı açıklamada “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda İstanbul’a tüm tarihi birikimi ve maneviyatını koruyarak milli unsurlardan asla taviz vermeden hizmet edeceğimize söz verdik” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL