Güncel SonDakika Yurt

Irak’ta 6 Asker Daha Şehit Oldu!

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak’ta teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu,1 askerin yaralandığını açıklarken,13 teröristtinde etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Irak’ta 6 Asker Daha Şehit Oldu!

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını açıkladıMSB:

 

BELİRLENEN HEDEFLERE YÖNELİK HAVA HAREKATI SÜRÜYOR

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

 

“Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekatları da icra edilmektedir.”Açıklamada, şehitlere Allah’tan rahmet, şehit aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milletine başsağlığı, yaralı askerlere acil şifa dileğinde bulunuldu.

 

Terörle mücadelenin yoğun olarak yürütüldüğü Kuzey Irak’tan dün de şehit haberleri gelmişti. Teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda 6 asker şehit olmuş, 1 asker ise yaralanmışdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL