Güncel İstanbul

İstanbullular dikkat: Sıcaklık 40 derece olacak!

Marmara’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının bugün etkisini daha da artırarak 40 dereceye çıkacak.

İstanbullular dikkat: Sıcaklık 40 derece olacak!

Türkiye günlerdir çöl sıcaklarının etkisi altında. İstanbul başta olmak üzere birçok kentte termometreler 35 dereceye kadar yükseldi. Ancak rekor sıcaklık için uzmanlar, bugünü işaret etti.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, “Sıcaklık istanbul’da bugün 40 dereceyi zorlayacak. Marmara genelinde yer yer 40 derecenin üstüne çıkacak. Ege aynı şekilde İzmir 42 derece olabilir bazı noktaları 43-44’ü bulabilir. Perşembe günü ise Anadolu’da etkisini gösterecek. Ankara, Kayseri, Sivas’ta perşembe günü bu yazın en sıcak günü yaşanacak. Doğu Kardeniz’de Trabzon’da Rize’de Sinop’ta Gümüşhane’de bu yazın en sıcak günleri yaşanacak” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Teknik Şube Müdürü Günseli Özgül, ise en yüksek hava sıcaklığının dün 33 ila 34 derece olduğunu, bugün ise 36 ila 39 civarına çıkabileceğini bildirdi.

Öte yandan Özgül, perşembe gününden itibaren kuzeyden esecek rüzgarlarla birlikte hava sıcaklığının mevsim normallerine döneceğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL