Genel Güncel Sultanbeyli

İyi Parti Sultanbeyli’de basınla buluştu

Sultanbeyli’de DEVA Partisi düzenlediği basın toplantısında İBB Başkan Adayı İdris Şahin tarafından İstanbul için hazırlanan eylem planları açıklandı.

İyi Parti Sultanbeyli’de basınla buluştu

DEVA Partisi Sultanbeyli ilçe Teşkilatı tarafından ilçe ve il başkan adaylarının proje tanıtımları için basın toplantısı düzenlendi. Yapılan toplantıda; DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Ali Hakan Ağaoğlu, DEVA Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Selçuk Ballıkaya, DEVA Partisi İBB Adayı İdris Şahin, DEVA Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Orhan çamuka ve Meclis Üyesi adayları ile ilçe yönetimi yer aldı.

Deprem ve kentsel dönüşüm, çevre ve iklim değişikliği, ulaşım, kaldırım sorunu, kara ulaşımı gibi bir çok konuda eylem planı hazırladıklarını açıklayan DEVA Partisi İBB Adayı İdris Şahin, “İstanbul’un trafiği için ilkokuldan başlayarak eğitim vermek zorundayız. Avrupa’yı Asya’ya ,Asya’yı Anadolu’ya bağlamak zorundayız. Deniz ulaşımını kullanmayı artırmak hedeflerimizden biridir” şeklinde konuştu.

Deprem riskine karşı acil kentsel dönüşüm sürecinin hızlandırılması gerektiğine ve bunun için konut firmaları aracılığıyla hiçbir vatandaş mağdur olmadan teşviklenerek sürecinin tamamlanabileceğine dikkat çeken Şahin, hükümetin uyguladığı politikayı eleştirdi. Şahin, ” “Milletin gözünün içine baka baka gökdelenleri diken ben değilim. Şuanda Japonya, 7 şiddetinde bir depremden nasıl etkileniyorsa, İstanbul’da aynı düzeyde etkilenebilmesi için geç kalınmamalıdır.” dedi.

SEÇİMDEN SONRA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İKTİDARIN GÜNDEMİ OLACAK!

Sözde üç dönem kuralı olduğunun ancak iktidar partisinin bunu bazı ilçelerde uygulamadığına dikkat çekerek, “Çekmeköy’de üç dönem kuralımı uygulanıyor. İktidar partisine sarı kart gösterilmesi gereken bir seçim olacak. Bunu not alın bir kenara, seçimden sonra gündem Anayasa değişikliği olacak. Bu yüzden yerel seçimlerin de gerçek bir kantar olmayacağının da farkındayız. Vatandaşımızın tercihi ne olursa olsun baş tacı edeceğiz.

Parlamentoda vatandaşı teslim eden herkesin elini tutuyoruz. Temiz belediyecilik anlayışı ve korkmayan kadroyla yöneteceğiz. Biz bu milletin huzuruna çıkarken, tertemiz bir sicille geliyoruz. İstanbul 39 ilçesinde ve büyükşehirde yönetime talibiz. Biz bu göreve talibiz ve hazırız. Biz 7/24 saat hizmette olacağız.

 

Çünkü siyaset yapmak için insanlıktan çıkmaya gerek yok.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL