Güncel Siyaset

İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti’de…

İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti’ye katıldı.

İYİ Parti’den istifa eden Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti’de…

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açıklama yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa açıklamasının ardından Nebi Hatipoğlu, AK Parti’ye katıldı.

Hatipoğlu, İYİ Parti’den istifa açıklamasını şöyle sözlerle duyurmuştu:

“Büyük Türk Milleti’nin bilgisine; Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İyi Parti ile Genel Seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım. Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de bilgilendirerek İyi Parti’den istifa ediyorum.”

İDRİS NEBİ HATİPOĞLU KİMDİR?

1974’te Eskişehirde doğdu. 1951’de Bulgaristan’dan Eskişehir’e yerleşen Hatipoğlu ailesine mensuptur. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yükseköğrenim gördü; 2005 yılında mezun oldu.

Cam ve plastik yapı elemanları alanında faaliyet gösteren aile şirketinde 1995 yılından itibaren yöneticilik yaptı. Yöneticiliğini yaptığı Europen adlı firma 2022’de halka arz edildi; Eskişehir’de halka arz edilen ilk firma oldu.

2021’de Eskişehir’de yayımlanan Milli İrade gazetesini atın alarak medya sektöründe faaliyet göstermeye başladı.

2006-2007 sezonunda Eskişehirspor Kulübü’nün başkanlığını üstlendi. Başkanlık yaptığı dönemde Eskişehir milletvekili Kemal Unakıtan aracılığıyla Eskişehirspor’a kaynak yaratıldı ve takım Süper Lig’e yükseldi.

2023 genel seçimlerinde İyi Parti’nin 1. sırada Eskişehir milletvekili adayı oldu. 28. dönem TBMM’ye milletvekili olarak girdi; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda görev aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL