Güncel İstanbul

Kadıköy patlamasının ardındaki Bern katili Mustafa Karahan kimdir?

Pazar günü Kadıköy’de yaşanan patlamanın ardından Bern katili Mustafa Karahan çıktı. Peki Mustafa Karahan kimdir? İşte detaylar…

Kadıköy patlamasının ardındaki Bern katili Mustafa Karahan kimdir?

İstanbul Kadıköy’de patlamada 3 kişi yaşamını yitirirken olayla ilgili detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin açıklamada bulunarak patlamaya 1998’de İsviçre’de 4 kişiyi öldürüp Türkiye’ye kaçan ve abisinin ihbarıyla yakalanarak yıllarca hapis yatan Mustafa Karahan’ın sebep olduğunu aktardı. Peki Mustafa Karahan kimdir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kadıköy’deki patlamayla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Binanın içine girilince değerlendirme yaptılar, doğalgazdan olamayacağı konusu ortaya çıktı. 3 kişinin hayatını kaybettiği tespit edildi. ‘Özbekler orada bomba imha ediyorlardı’ denildi. İlk paylaşımların önemli bir bölümü FETÖ’nün, terör örgütünün bot hesapları.

TERÖR BAĞLANTISI YOK!

Maalesef 1959 doğumlu M.K.’nın yakınları ve akrabaları şizofreni hastası olduğunu söyledi. Sol ayağının kesik olduğu ve evinin çöp eve döndüğü tespit edildi.

Evde metal parçalar, toz halinde 1 yıldır havai fişek malzemesi ve kurusıkıdan bozma tabanca bulundurduğu, 1980 öncesi aşırı sol örgütlerle de irtibatının olduğu, İsviçre’de adam öldürmeden dolayı 2012-2019 yıllarında Türkiye’de ceza alan ve kendi kendine yaşayan bir kişiden bahsediyoruz.

Yaptığımız çalışmalarda bir terör bağlantısı şu an göremedik. Soruşturma yürütülüyor. 30’a yakın kişinin ifadesi alındı. Patlamaların art arda 3 defa olmasının nedeni hem normal tüp hem de oksijen tüpü patlamış.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL