Güncel Sultanbeyli

KAI PLATFORMU GELENEKSEL AŞURE GÜNÜNDE BULUŞTU

KAI Platformu Muharrem Ayı dolayısıyla geleneksel aşure programında hemşehrileriyle buluştu.

KAI PLATFORMU GELENEKSEL AŞURE GÜNÜNDE BULUŞTU

Kars Ardahan Iğdır (KAI) Platformu Muharrem Ayı münasebetiyle düzenlediği geleneksel Aşure Günü programı Sultanbeyli’de bulunan dernek Merkezinde Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda platform yönetimi hemşehrilerine aşure ikram etti.

“BAŞKAN ÇELİK’TEN ADAYLIK SİNYALİ!”

Programa katılanlara teşekkür eden KAI Platformu başkanı Yüksel Çelik 2024 Yerel Seçimlerinde Sultanbeyli’de adaylık için yeşil ışık yakarak, “Gerekirse Sultanbeyli için canımı bile vermeye hazırım. Mesaj gerekli yere ulaşmıştır” dedi.

Başkan Çelik’in konuşmaları şöyle:

“Saygı değer siyasi ilçe başkanlarımız, Belediye Meclis üyelerimiz, Dernek Başkanlarımız, Federasyon Başkanlarımız, Oda Başkanlarımız ve üyelerimiz hepiniz aşure günümüze hoş geldiniz. Bu programın yapılmasında emeği geçen platform yönetimindeki arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Aşure; pekçok malzemenin bir araya gelerek oluşturduğu eşsiz bir lezzettir. Siz değerli hazirun da farklı yerlerden, farklı yörelerden gelerek çok güzel bir tablo oluşturdunuz.

Sivil toplum kuruluşları bu ülkenin can damarlarıdır. STK’lar yalnızca deprem ve düğünlerde akıllara gelmemelidir. STK’lara büyük sorumluluklar düşmektedir. Bir arada çalışarak aşamayacağımız hiçbir kapı yoktur. Bu birlik ve beraberliği, Sultanbeyli’de yakalamalıyız.”

Programa; Siyasi Parti ilçe başkanları ve yönetimleri, Belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, oda temsilcileri, dernek başkanları ve yönetimleri, iş adamları ve çok sayıda misafir katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL