Genel Güncel Siyaset

Kılıçdaroğlu’ndan istifa açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘istifa edip etmeyeceği’ sorusuna ilk kez cevap verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan istifa açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından istifa edip, etmeyeceği merak ediliyordu. Bundan dolayı Halk TV yazarı Fikret Bila, Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği röportajı köşesine taşıdı.

‘HEP BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ’

Seçimden sonra ‘istifa edip etmeyeceği’ ile ilgili de açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “CHP çok köklü bir parti. CHP’de her düşünce rahatlıkla dillendirilir, tartışılır ve bu süreç sonunda partinin yetkili kuralları karar verir. Şimdi bu süreci yaşıyoruz. MYK’da, Parti Meclisi’nde incelemeler, değerlendirmeler, tartışmalar yapılacak ve hep birlikte karar vereceğiz ve kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

‘HİÇBİR GERGİNLİK YOK’

Kılıçdaroğlu’na parti içinde bir gerginlik olup olmadığını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla Genel Merkez Yönetimi arasında bir tartışma olup olmadığına ilişkin soruya da “Hiçbir bir sorun yok. Hiçbir gerginlik yok. Hep birlikte konuşup, değerlendirip yol haritamızı belirleyeceğiz” yanıtını verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL