Güncel Siyaset

Lütfü Savaş hangi partili?

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş hangi partiden? Lütfü Savaş kimdir, kaç yaşında, nereli, kaç yıldır belediye başkanı?

Lütfü Savaş hangi partili?

Depremden en çok etkilenen şehirlerden biri Hatay oldu. Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş kimdir, kaç yaşında, nereli? Sorularına yanıt aranırken kaç yıldır hangi partide görev aldığı da merak ediliyor. Peki, Lütfü Savaş istifa etti mi, Hatay Belediye Başkanı hangi partiden?

LÜTFÜ SAVAŞ HANGİ PARTİLİ?

2009 Türkiye yerel seçimlerinde Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki görevinden ayrılıp AK Parti’den Antakya Belediye Başkanı adayı oldu ve %47.3 oyla seçimleri kazandı.

2014 Türkiye yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak göstermesi üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa etti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak gösterildi. %41 oyla Hatay’ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL