Güncel

MasterChef’in Şampiyonu Esra Oldu!

MasterChef final gecesinde son etapta yarışmacılar imza tabakları çıkarttılar. Tahsin ‘Aile’ konseptli tabak yaparken Esra ise kaz eti ile imza tabağını şeflerin tadımına sunarak yüksek puan topladı ve 1.oldu.

MasterChef’in Şampiyonu Esra Oldu!

MASTERCHEF ŞAMPİYONU KİM OLDU?

 

Şefler tadım sonrasında yarışmacılara puan verdiler. Toplamda en yüksek puanı alan yarışmacı birinci olmaya hak kazandı ve adını MasterChef birinciliğine yazdırdı.2023 MasterChef birincisi kim oldu? MastefChef’te final heyecanı yaşanıyor. Heyecanla beklenen final günü tüm izleyenlerin huzurunda canlı olarak gerçekleştirildi. Finale adını yazdırmayı başaran yarışmacılar Esra ve Tahsin oldu. Jüri üyeleri Danilo Zana, Somer Şef ve Mehmet Şef, 3 farklı etapta tadım yaptıktan sonra puanlama yatılar. En iyi tabağı yapan kişi 2023 MasterChef yarışmasının şampiyonu oldu. Peki, 2023 MasterChef birincisi kim oldu? Masterchef All Star şampiyonu kim, Esra mı, Tahsin mi?

 

MASTERCHEF 2023 ŞAMPİYONU OLDU!

 

MasterChef final gecesinde son etapta yarışmacılar imza tabakları çıkarttılar. Tahsin ‘Aile’ konseptli tabak yaparken Esra ise kaz eti ile imza tabağını şeflerin tadımına sundu. Puanlama sonucunda Tahsin 66,5 puan alırken Esra toplamda 69,5 puan alarak şampiyon olmaya hak kazandı.

 

MasterChef final yarışmasında ilk turun birinci oyununda puanlar şu şekilde oldu;

 

Tahsin: 21

Esra: 22,5

 

6 OCAK MASTERCHEF KİM ELENDİ, 3. KİM OLDU?

 

6 Ocakta MasterChef’te elenen isim Hasan oldu. Hasan 3. olarak yarışmaya veda etti. Yarışmacılar yarı finalin son turunda tatlı tabağı hazırladılar. Finale bir gün kala bir yarışmacının tabağında bir sorun yaşandı. Masterchef’in 3’cüsünün puanlama yapmadan belli olduğunu Somer Şef belirtti. Masterchef’ta yarı finalin 3.turunda Hasan’ın tatlı tabağın içerisinde streç çıktı. Bu durumda ise Hasan’ın tabağı değerlendirilmeye alınamadı.

 

İLK ETABIN SONRASINDA PUANLAR BELLİ OLDU

 

Canlı yayında alınan puanlar açıklandı. Esra iki etabın sonucunda 44.5, Tahsin ise 42.5 puana ulaştı.5 OCAK 2024 MASTERCHEF KİM ELENDİ, 4. KİM OLDU?

MasterChef’e 4. olarak yarışmaya veda eden isim Barbaros oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL