Güncel Siyaset

Meral Akşener, Altılı Masa İle Yollarını Ayırdı

İYİ Parti lideri Meral Akşener toplantı sonrası yaptığı açıklamasında altılı masadan ayrıldığını duyurdu.

Meral Akşener, Altılı Masa İle Yollarını Ayırdı

Aday konusunda uzlaşının sağlandığı ifade edilirken İYİ Parti lideri Meral Akşener, Genel İdare Kurulu’nu toplama kararı aldı. Akşener, altılı masanın 6 Mart Pazartesi günü yapılacak toplantısı öncesi Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan toplantının ardından Akşener, gazetecilerin karşısına geçerek açıklamada bulundu. Akşener, Altılı Masa’dan ayrıldığını açıklayarak şöyle dedi:

”En sonda söyleyeceklerimi en başta söyleyeyim. İYİ Parti kıskaca alınmış. Bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Ucube zihniyete karşı ayakta durmaya devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi dimdik duruyoruz. Bizim yolumuz dün de aynıydı bugün de aynı. Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısındayız. Biz bugünlere dayatmaya direnerek geldik. Biz bugünlere alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik. Dün gerçekleşen toplantıda adayın kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti Kılıçdaroğlu’nun adaylığını dile getirdi.

AKŞENER’DEN YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NA ÇAĞRI

Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Değerli başkanlarım, siz milletin iradesi ile seçildiniz. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Milletimizi enkazından altında bile yalnız bırakmadınız.

”6’LI MASA NOTER MASASINA DÖNÜŞTÜ”

Kritik kırılmanın eşiğinde millet sizi göreve çağırıyor. 6’lı masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, tek bir adayın tasdiki için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür. Üzülerek söylüyorum ki dün itibarıyla 6’lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir.’

Öte yandan Akşener, altılı masanın toplantısında 5 partinin aday konusunda CHP Lideri kemal Kılıçdaroğlu olmasında mutabık olduğuna dikkat çekerek, masadan kalktığını söyledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL