Güncel Siyaset

Meral Akşener’e Cumhur İttifakı’ndan Davet

Büyük Birlik Parti Genel Başkanı Mustafa Destici, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Cumhur İttifakı’na davet etti.

Meral Akşener’e Cumhur İttifakı’ndan Davet

Büyük Birlik Parti Genel Başkanı Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, depremzedelerin yaralarının sarılmasına öncelik vereceklerine dikkat çekerken, gündeme damga vuran İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in altılı masadan ayrılmasına da değindi.

Akşener’in, altılı masanın aday belirleme sürecine yönelik açıklamalarına değinen Destici, “Başından beri İyi Parti ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener, Sayın Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacak aday olduğunu ifade etti. Kazanacak bir cumhurbaşkanı adayının gösterilmesi gerektiğini hep ifade etti. Bizim onlara çağrımız şu kazanacak kadar arıyorlarsa buyursunlar, Cumhur İttifakı’nın adayı kazanacak adaydır” dedi.

Ayrıca Destici, Akşener’i ittifaka davet ederek “Onun bu açıklaması şunu gösterir ki, artık İyi Parti, altılı masada değil. Ya yoluna kendisi devam edecek ya da Cumhur İttifakı ile birlikte hareket ederse bundan memnuniyet duyarız. Daha önce de Cumhur İttifakı’nın genişlemesine çok sıcak baktığımı ifade etmiştim.” şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL