Güncel Siyaset

Mustafa Elitaş’tan EYT ve seçim açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş seçimlerin erteleneceği iddiasını yalanlarken, EYT ile ilgilide açıklamada bulundu.

Mustafa Elitaş’tan EYT ve seçim açıklaması

Türkiye 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarasını sarmaya çalışırken TBMM de 28 Şubat’a kadar çalışmalara ara verilmişti. Bundan dolayı EYT’de son durum merak konusu olurken, bazı kesimlerce ortaya ise seçimlerin erteleneceği iddiası da atılmıştı.

Depremler nedeniyle ara verilen Meclis’te çalışmaların yarın başlayacağını söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Meclis’in öncelikli gündemi emeklilikte yaşa takılanlar olacak.” dedi.

SEÇİM EN GENÇ 18 HAZİRAN’DA

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç’ın deprem felaketi nedeniyle seçimlerin ertelenmesi çağrısının üzerine AK Parti’den açıklama geldi.  Elitaş,  “Şu anda Anayasa ve yasalar en geç 18 Haziran’da seçimin yapılmasını öngörüyor.” dedi.

Ülke gündeminde deprem olduğu için seçimle ilgili açıklama yapılmadığına dikkat çeken Elitaş, “YSK takvim içinde bunu değerlendirecek. Depremden önce cumhurbaşkanımız 10 mart tarihinde açıklama yapabilirim dedi. Şu anda bizim için durum bu.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL