Güncel Magazin & Yaşam

Mustafa Sandal’dan şeriat açıklaması yapan Halil Konakçı’ya ağır sözler!

Mustafa Sandal, Halil Konakçı’nın “şeriat istemeyenler kafirdir” sözlerine sert tepki gösterdi. İşte detaylar…

Mustafa Sandal’dan şeriat açıklaması yapan Halil Konakçı’ya ağır sözler!

Mustafa Sandal, Halil Konakçı’nın “şeriat istemeyenler kafirdir” sözlerine sert tepki gösterdi. İşte detaylar…

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ve gündeme dair eleştirel paylaşımlarıyla dikkat çeken Mustafa Sandal, bu kez hedefine şeriatla ilgili sözleriyle tepkiye neden olan Halil Konakçı’yı aldı.  Gündemi yakından takip eden Sandal bu defa Halil Konakçı’nın şeriat çıkışını hesabına taşıdı ve Konakçı’nın sözlerini eleştirdi.

KONAKÇI, “ŞERİAT İSTEMEYENLER KAFİRDİR”

Hatay’ı Arap yurdu ilan eden Halil Konakçı skandal açıklamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Konakçı bu sefer de şeriat istemeyenleri kafir ilan etti.

Konakçı sosyal medya hesabından paylaştığı vaaz görüntülerinde,  “bu ülkede acilen Müslüman ve kafir tanımının yapılması lazım. Bir kişi, şeriata sövüyor ve şeriatı istemiyorsa o kişi kafirdir. Bu kadar basit” başlığıyla yeni video yayınladı.

Sosyal medyada çok konuşulan ve kullanıcılar tarafından büyük tepki çeken videoda Konakçı şöyle dedi:

“Peygamberin emirlerini çiğneyip, sarığına sakalına küfredip, başörtüsüne küfredip hala kendini Müslüman zannetmesin. Acilen Müslümanla kafirin tanımı yapılsın. Dine girmek var, çıkmak da var… Bunu sokacağız akıllarına anlata anlata. Bizim görevimiz beyinlerini çatlatırcasına anlatmak. Müslüman buna denir, kafir buna denir.”

MUSTAFA SANDAL, “ŞARLATAN KILIKLI PROVOKATÖR!”

Konakçı’nın yaptığı açıklamaları gören Mustafa Sandal bu açıklamaya olan tepkisini sosyal medya hesabı üzerinden gösterdi. Sandal’ın açıklamaları şöyle:

“Şimdi de kafir olduk öyle mi?

Seni gidi şarlatan kılıklı provokatör.

Burası Atatürk ve silah arkadaşlarının kan dökerek kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bugün, yarın ve ilelebette öyle kalacaktır. Hadi koçum başka kapıya, yemezler!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL