Eğitim Ekonomi Güncel

Öğretmenlere müjde: Ek ders ücretlerine zam!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde öğretmenlerin ek ders ücretlerine zam yapıldığını duyurdu.

Öğretmenlere müjde: Ek ders ücretlerine zam!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa tartışmalarına değinen Erdoğan tüm aktörlerin sürece pozitif katkı vermeleri gerektiğini söyledi. Eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını temenni eden Başkan erdoğan, aynı zamanda öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 25 zam yapıldığını da açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

EK DERS ÜCRETLERİNE YÜZDE 25 ARTIŞ

“Eğitimden teknolojiye, ulaştırmadan savunmaya, demokrasiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda çok ciddi hazırlıklar  yaptık. Eğitime daima özel önem ve öncelik verdik. Derslik sayımız 620 bine çıktı. 1 milyon 200 bin öğretmenimiz var.

Ücretli öğretmenlerin saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25’lik bir artışa gidiyoruz. Böylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artış olacağız.

DÖVİZ BAZINDA ORTALAMA YÜZDE 26-27 ZAM

Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerimizin burslarını, okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda yükseltiyoruz. Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında zam yapmış oluyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL