Güncel İstanbul

Pendik’te kasa kasa domates çöpe döküldü!

Pendik’te bulunan bir zincir marketin önünde, market çalışanlarının kasalar dolusu domatesleri çöp konteynerine attı.

Türkiye’de hasat dönemi öncesinde taşıma maliyetleri nedeniyle artan fiyatlar raflara da yansımaya devam ediyor. Hasat fiyatlarından memnun olmayanlar ise tonlarca meyve sebze boş arazilere, yol kenarlarına ve çöp konteynerlerine attı.

Pendikli TV’nin aktardığı görüntülere göre İstanbul’da hizmet veren zincir marketlerden birinin Pendik ilçesindeki şubesinde, çalışanlar kasalarca domatesi çöpe döktü.

Çalışanların rahat tavırlarla domatesleri konteynere atma anları ise vatandaşın kamerasına saniye saniye yansıdı.

Sosyal medyada yayımlanan o görüntüler ise tepki topladı.

DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Pendik Üst Kaynarca’da market çalışanlarının kasa kasa domatesi çöpe döktüğü görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Bunun üzerine İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü olarak gerekli inceleme ve denetim gerçekleştirmek üzere harekete geçti.

FİREYE AYRILAN KISIM ÇÖPE DÖKÜLDÜ

Söz konusu markette yapılan denetim ve incelemeler neticesinde, şikayete konu olan “Domates Rio” cinsi ürünün 3 ton olarak alındığı, 882 kilosunun satışa uygun olmadığı için fireye ayrıldığı, fireye ayrılan kısmın çöpe döküldüğü beyan edildi.

FİYAT ETİKETLERİ AYKIRI ÇIKTI

882 kilo fire ile ilgili belgeler ve fireye ait fotoğraflar Ticaret İl Müdürlüğüne ve Ticaret Bakanlığına ibraz edildi. Yapılan incelemeler esnasında “Domastes Rio“ cinsi ürünün künye bilgisi olmadığı tespit edildi ve idari işlemler için tutanak düzenlendi. Gerçekleştirilen inceleme esnasında, markette bulunan diğer ürünlerde yapılan denetimde ise 20 ürünün Fiyat Etiket Yönetmeliğine aykırı olduğu gerekçesiyle idari para cezası uygulandı.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL