Güncel Sultanbeyli

Saadet Partisi Sultanbeyli’de Yerel Seçim Startı Verdi

Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanlığı düzenlediği “Yaşanabilir Sultanbeyli İçin El Ele Hep Birlikte” programı ile yerel seçimler için çalışmalara başladı.

Saadet Partisi Sultanbeyli’de Yerel Seçim Startı Verdi

Saadet Partisi, 31 Mart’ta düzenlenecek yerel seçimler için start verdiğini açıkladı. Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen  “Yaşanabilir Sultanbeyli İçin El Ele Hep Birlikte” programı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Programda, yönetimde olan Sultanbeyli Belediyesi’nin vermiş olduğu sözlerden, yapmış olduğu icraatlere kadar ayrıntılı bir karne çıkarıldı. Bu karnede binlerce kişinin katıldığı farklı siyasi görüşten insanın nabzı yoklanarak mevcut belediyenin olumlu-olumsuz çalışmaları, Sultanbeyli’nin kronik problemleri olan kentsel dönüşüm, kontrolsüz sığınmacı artışı gibi birçok önemli kalem ele alındı. Sultanbeyli’nin demografik yapısı, ulaşım problemleri, eğitim kalitesi, iş olanakları gibi birçok ayrıntılı bilginin yer aldığı karneyi ve çözüm önerilerini Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ın katılımıyla Sultanbeyli halkına duyuruldu.

BAŞKAN BÜLBÜL: “YAŞANABİLİR SULTANBEYLİ’Yİ EL ELE VEREREK İNŞA EDEBİLİRİZ”

Saadet Partisi İlçe Başkanı Fetullah Bülbül “Biz Sultanbeyli’de Saadet Partisi olarak hazırız. Mahalli seçimleri bir parti seçimi olmaktan öte bir ilçenin problemlerinin konuşulduğu ve çözümlerinin arandığı bir seçim olarak görüyoruz. Bu minvalde herkes şu çağrımızı bilsin ki bu süreçte derdimiz ortak problemler etrafında toplanıp hep birlikte bu sorunları çözebilmektir. Bugün Saadet Partimizin mecliste kurmuş olduğu grubun ülkemiz ve İslam coğrafyaları için faydalarını görüyoruz. Aynı şekilde yerel problemlerimizi meclise taşıyarak Sultanbeylimizin problemlerinide etkili bir şekilde çözüme ulaştırmak adına elimizden geleni yapacağız. Saadet Partisi Sultanbeyli olarak hazırlıklarımızı yaptık. Bu sürecin inşasını, yaşanılabilir Sultanbeyli derdini taşıyan herkes de oluşturmaya, olgunlaştırma ya hazırız” diyerek ortak akıl ve problem-çözüm odaklı bir seçim stratejisi belirlediklerini belirtti.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ARIKAN: “ÇÖZÜME ULAŞTIRILANA KADAR ÇABALAYACAĞIZ”

Gerek Sultanbeyli ve Türkiye özelinde yaşanan temel problemleri gerekse Filistin başta olmak üzere yaşanan büyük çıkmazlardan bahseden Arıkan “Mecliste oluşturmuş olduğumuz grubun amacı Türkiye’nin ve İslam aleminin temel problemleriyle alakalı atılan her adımda var olduğumuzu göstermektir. Grubumuz, Sultanbeylinin yerel problemlerinden başlayarak Gazze’de, Filistin’de yaşanan insanlık dışı katliamlara kadar her türlü önemli adımı atmaya çalışmaktadır. Bildiğiniz üzere grubumuzdan bir heyet şuan da Gazze’de yaşanan insanlık dışı olayları tespit etmek üzere oradalar. Ümmetin ve milletin problemlerini yok sayan yöneticilere karşı şu anda nasıl mücadele ediyorsak, Sultanbeylimiz de şundan emin olsun ki yerel problemleri meclise taşıyacak ve daha güçlü, daha hızlı ve daha ısrarcı bir şekilde olumlu sonuçlar almak adına canla başla mücadele edilecektir” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL