Dünya Genel Güncel

“Seni Unutmayacağız Proteo!”

Arama-kurtarma çalışmalarına destek için Türkiye’ye getirilen, ülkenin başarılarıyla ünlü kurtarma köpekleri timinde yer alan “Proteo”nun, görev başında hayatını kaybettiği açıklandı.

“Seni Unutmayacağız Proteo!”

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından Meksika’dan Türkiye’ye gelerek arama-kurtarma çalışmalarına destek veren Proteo adlı köpek kurtarma çalışmaları esnasında enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Meksika Milli Savunma Bakanlığı (SEDENA) tarafından yapılan açıklamada, “Meksika Ordusu ve Hava Kuvvetleri mensupları olarak büyük yoldaşımız Proteo adlı köpeği kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türkiye’deki kardeşlerimiz için yürüttüğümüz arama-kurtarma çalışmalarında Meksika ekibinin bir parçası olarak görevini yerine getirdin. Kahramanca çalışmaların için teşekkür ederiz” denildi.

“SENİNLE GURU DUYDUĞUMU SÖYLEMEK İSTİYORUM!”

Meksika Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya üzerinden yayınladığı bir videoda ise Proteo’nun eğitmeni Villeda’nın afet bölgesinden yaptığı konuşmasında ise, “Seninle gurur duyduğumu söylemek istiyorum, çünkü sen her zaman güçlü, çalışkan ve asla pes etmeyen bir köpektin. Elimden beni buraya getirdiğin için sana teşekkür etmekten başka bir şey gelmiyor. Maalesef benimle geri dönemeyeceksin, seni hep hatırlayacağım. Umarım tüm Meksika seni her zaman hatırlar, seni asla unutmazlar. Bir gün tekrar görüşeceğiz” dedi.

Proteo için Meksikalı arama-kurtarma ekibi tarafından tören düzenlendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL