Güncel Yurt

Sosyal medyaya sızan iddianame tüyler ürpertti!

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfının kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddiası gündemde yerini korurken, bu kez de iddianamedeki bazı detaylar sosyal medyaya sızdı.

Sosyal medyaya sızan iddianame tüyler ürpertti!

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfının kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşında evlendirdiği iddiası büyük infial yarattı. Olayın ardından H.K.G.’nin abisi ve iki kız kardeşi bir YouTube kanalına röportaj vererek iddiaları yalanladı.

Bu röportajın ardından ise sosyal medya kullanıcıları ikiye bölündü. Kimisi kardeşlerin açıklamalarına inanırken, kimisi ise iddiaların gerçek olduğunu varsayarak adalet çağrısında bulundu. Ancak sosyal medya platformlarında çok fazla tartışılan bu konuyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin yaptığı şikayetin ardından hazırlanan iddianamenin bir kısmı olduğu öne sürülen bir yazı sosyal medyada ikinci bir infial yarattı. Sosyal medyaya sızan iddianamenin bir kısmı olduğu düşünülen yazıda, “Kadir İstekli’nin kısmi ikrarı bilirkişi raporu ile tespit edilen ses kayıtları ile anlaşıldığı…” ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL