Genel Güncel

Squid Game Oyuncusu O Yeong-Su, ‘cinsel taciz’den Tutuklandı

Netflix’in sevilen dizisi ‘Squid Game’ filmi oyuncusu O Yeong-Su, ‘cinsel taciz’ suçlamasıyla yargılandığı davada sekiz ay ertelenmiş hapis cezasına çarptırıldı.

Squid Game Oyuncusu O Yeong-Su,   ‘cinsel taciz’den Tutuklandı

Güney Kore’nin başkenti Seul’un güneydoğusunda yer alan Seongnam şehrinde görülen davada, 79 yaşındaki aktöre 8 ay ertelenmiş hapis cezası verildiği duyuruldu.

 

Bugün düzenlenen duruşmada, oyuncunun cinsel şiddetle ilgili 40 saatlik eğitime katılacağı da bildirildi.

 

Oyuncu, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada hakkındaki suçlamaları reddettiğini ve kararı temyize götüreceğini söyledi.

 

Ne olmuştu?

Küresel #MeToo hareketinin Güney Kore’deki yansımalarından biri olarak görülen dava, 25 Kasım 2022’de açılmıştı.

 

Kimliği paylaşılmayan bir kadın, dizide yaşlı adam Oh Il-nam’ı canlandıran aktörün 2017’de kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürmüştü.

 

Güney Kore basınında çıkan haberlerde, kadının ilk defa polise Aralık 2021’de gittiği ancak dosyanın Nisan 2022’de açılmadan kapandığı yazılmıştı. Sonrasında savcılık şikayetçi kadının itirazı üzerine daha fazla kanıt bularak dosyayı tekrar açmıştı.

 

Yargıç Jeong Yeoun-ju, aktörün kadına zorla sarıldığını, onu öptüğünü, elini tuttuğunu ve odasına girip yatağına yattığını söyledi.

 

Oyuncuysa kadını öpmediğini ve elindeki eşyaları taşımak için ona yardımcı olduğunu öne sürdü.

 

O Yeong-su ayrıca yaşananlardan ötürü o dönemde kadından özür dilediğini fakat bunun suçunu kabul ettiği anlamına gelmediğini söyledi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL