Güncel Sultanbeyli

SULDEP Yönetiminden Terör Açıklaması

Sultanbeyli Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (SULDEP) Başkanı İbrahim Çalışkan, “Bu topraklarda; birliğimizi, dirliğimizi bozmaya hiçbir kuvvetin gücü yetmedi ve yetmeyecektir. Dün başaramadılar, bugün de başaramayacaklar.” dedi.

SULDEP Yönetiminden Terör Açıklaması

İstanbul Taksim’deki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada 6 kişi yaşamını yitirirken, 81 kişi de yaralanmıştı. Hain patlamayla ilgili Sultanbeyli de faaliyet gösteren Türkiye’nin her bölgesinden hemşeri dernekleri, vakıf, oda ve sivil toplumun bütün kesimlerini temsil eden Sultanbeyli Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (SULDEP) ortak basın açıklamasında bulundu.

Platformdan yapılan açıklamada SULDEP yönetimi İstiklal Caddesi’ni kana bulayan patlamayla ilgili hayatını kaybeden vatandaşlar rahmetle anılırken, “Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakanları, saldıranları, isimleri farklı ama amaçları aynı olan her türlü terörü, terörü destekleyenleri ve terörden medet umanları da lanetliyoruz.” denildi.

Platform Başkanı İbrahim Çalışkan’ın yaptığı ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“ASIL HEDEF MİLLETİMİZİN BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMAKTIR”

“Sultanbeyli de faaliyet gösteren Türkiye’nin her bölgesinden hemşeri dernekleri, vakıf, oda ve sivil toplumun bütün kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak İstanbul Taksim’deki kalleş saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Milletçe hepimizin başı sağ olsun.

Ülkemizin huzurunu bozmak isteyenler çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Teröristler ve destekçileri tek bildikleri işi yaptılar. Kalleşçe bir terör saldırısı düzenlediler. Bu derece aşağılık ve kahpece eylemleri dünyada çok az millet yaşamıştır. Bu vahim olayın asıl hedefi milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır.

Bu vatan, bu ülke, bu bayrak hepimizin. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 84 milyon hepimiz kardeşiz. Bin yıldır bu topraklarda kardeşliğimizi sürdürüyoruz ve kıyamete kadarda bu böyle kalacaktır.
Şer odakları bilmelidir ki; dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir olarak, diri olarak, tek vücut ve tek yürek olarak tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır.

“TERÖRDEN MEDET UMANLARI DA LANETLİYORUZ”

Terör örgütlerinin ırkı, dini, mezhebi, ideolojisi yoktur. Bugün terörden medet umanların en çok korktuğu şeyi yapıyoruz. Sultanbeyli’de bütün kesimleri temsil eden meslek ve sivil toplum kuruluşları olarak bizler de bunu yapıyoruz. Birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkıyoruz.

Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakanları, saldıranları, isimleri farklı ama amaçları aynı olan her türlü terörü, terörü destekleyenleri ve terörden medet umanları da lanetliyoruz.

Bu topraklarda; birliğimizi, dirliğimizi bozmaya hiçbir kuvvetin gücü yetmedi ve yetmeyecektir. Dün başaramadılar, bugün de başaramayacaklar.

Cenabı hak aziz milletimizi her türlü tehlikelerden korusun, birliğimizi daim kılsın.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL