Güncel Sultanbeyli Yurt

Sultanbeyli Sivil Toplum Kuruluşlarından Depremzedelere Uzanan Dostluk Eli

Sultanbeyli Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (SULDEP) Kırıkhan’da düzenledikleri iftar programında depremzedelerle bir araya geldi.

Sultanbeyli Sivil Toplum Kuruluşlarından Depremzedelere Uzanan Dostluk Eli

SULDEP Ramazan ayı dolayısıyla gelenekselleştirdiği iftar programını bu sene deprem bölgesinde düzenledi. Sultanbeyli Belediyesi işbirliğinde düzenlenen iftar programı Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yapılan Geçici Konteyner Kent Yaşam Alanı’nda yaşayan depremzedeler için yapıldı. Düzenlenen programa katılım sağlayanlar arasında, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Lafçı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yavuz Kurt, SULDEP Başkanı Seyhan Yaban, SULDEP Yönetim Kurulu Üyelerinden UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener, Sultanbeyli Trabzonlular Dernek Başkanı Yıldıray Yıldırım, Sultanbeyli Niğdeliler Dernek Başkanı Yunus Özbek ve SULDEP Üyelerinin yanı sıra basın mensupları da yer aldı. Yoğun ilgi gören program kapsamında depremzede çocuklara yiyecek ve içecek ikramının yanı sıra, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlık olarak ayakkabı ve kıyafet hediye edildi. İftar saatinin yaklaşması ile birlikte Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılırken, ezanın okunmasıyla birliktr dualar eşliğinde tutulan oruçlar açıldı.

İftar programında söz alan Başkan Yaban, ” Bu mübarek günde sizlerle olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifimizin böyle anlamlı bir sofrada sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

“14 MİLYON İNSANIMIZIN ACISI 85 MİLYON OLARAK HEPİMİZİ ETKİLİYOR”

Programa öncülük eden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibine teşekkürlerini sunarak konuşmasını sürdüren Yaban şu ifadeleri kullandı:

“Deprem felaketi sebebiyle buruk karşılamış, olsak da bizleri içinde bin aydan daha hayır olan Kadir Gecesi’ni saklayan böylesi bir aya eriştirdiği için Rabbimize Hamd ediyoruz.
Ramazan-ı Serif’ in sizlerle birlikte milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barışa, huzura, esenliğe vesile olmasını diliyorum. Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu ayda, Allah rızası için yapılan ibadetlerin hayır ve hasenatın kat be kat ödüllendirildiği bir bereket ayıdır.

Bizler de bu mübarek günleri anlamına ve önemine mütenasip bir şekilde idrak etmenin gayretindeyiz.
Hatay’la birlikte 11 ilimizi vuran ve yaklaşık 14 milyon insanımızı doğrudan sarsan depremin acısı 85 milyon olarak hepimizi etkiliyor. Nerede olursak olalım, kalplerimiz siz depremzedelerimizle birlikte atıyor.

“BU HAZAN VE HÜZÜN MEVSİMİNİ HEP BİRLİKTE GERİDE BIRAKACAĞIZ”

Buradaki kardeşlerimiz sıkıntı çekerken, hayatı normal akışına bırakmayı, başka işlerle uğraşmayı, kendimize zül addediyoruz. Bu vesileyle Sultanbeyli Sivil Toplum Kuruluşları olarak binlerce kilometrelik yoldan kardeşlerimizin selamını getirdik, bu aziz millet tüm imkanlarıyla yanınızdadır. Devletiyle, belediyesiyle, hayırseverleriyle, gönüllüsüyle, STK’ları ile yanınızda olmaya devam edecektir. Yaralarımızı birlikte saracak, bu badireyi birlikte atacak, içinden geçtiğimiz bu hazan ve hüzün mevsimini insallah hep birlikte bahara çevireceğiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’ tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Rabbim ülkemizi her türlü afetten, kazadan, beladan, musibetten korusun. ”

LAFÇI, “RABBİM BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN!”

Lafçı ise yaptığı klnuşmasında Başkan Hüseyin Keskin’in selamlarını ileterek, “Kıymetli kardeşlerim 6 Şubat’ta dünyanın ender görülen bir depremiyle malesef 11 ili etkileyen çok büyük bir afet yaşadık. Siz bu afeti bizzat yaşayan, gören bilen insanlar olarak gerçektenbu musibet karşısında en azından rabbimize hamd olsun. Şehirlerimizin yok olmasına rağmen, birçok yaralımız ve can kaybımız olmasına rağmen, bugün burada bu Ramazan-ı Şerif-i iklim havasında berbaer aynı çatı altında Rabbim buluşmamızı nasip eyledi. Kıymetli Ramazan-ı Şerifimiz dolayısıyla Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin inşallah. Pazartesi günü idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. İnşallah Ramazan-ı Şerif Bayramına da sağlık, sıhhat içerisinde hep beraber ulaşmış oluruz. Sultanbeyli Belediyesi olarak hem Kırıkhan’a hem de Elbistan’a ciddi oranda destek sunduk. Sunmaya devam ediyoruz. Eksiklerimiz var, onları da sizler aracılığıyla not aldık. İnşallah kısa zaman içerisinde ekip arkadaşlarımız konteynerları dolaşarak o problemleri halletmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Hakkınızı helal ediniz. Rabbim inşallah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

Ayrıca, Hatay’ın Antakya ve Kırıkhan ilçelerinide gezerek depremden etkilenen yapıları ve enkaz alanlarını inceleyen SULDEP Yönetimi, “Ülkemizin bir daha böylesi acılar yaşamaması için bilimin gösterdiği yolda, ilgili tüm paydaşları dahil ederek kararlılıkla ilerlemeliyiz.” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL