Eğitim Güncel Sultanbeyli

Sultanbeyli’de 23 Nisan’da Miniklerden Özel Gösteri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sultanbeyli’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan bir dizi etkinlikle kutlandı.

Sultanbeyli’de 23 Nisan’da Miniklerden Özel Gösteri

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 102. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ilçe kent meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar’ın çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından son buldu. Hemen akabinde Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yanı sıra ilçedeki siyasi parti temsilcileri de çelenklerini sundu.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ HAZIRLADIKLARI GÖSTERİLERLE YÜREKLERİ KABARTTI

İlçe meydanında gerçekleştirilen törenin ardından, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde Ahmet Haluk Dursun İlkokulumuz tarafından bir dizi gösteri düzenlendi. Yapılan gösterilerde şiir okumaları, İstiklal Marşı folk, ana sınıfı öğrencilerinden farklı ülkelere ait halk oyunları, Anadolu Ateşi gibi hazırlanan gösterilerle öğrenciler kendilerini izleyenlere hayran bıraktı.

Öğrencilerin hazırladığı 23 Nisan kutlama etkinlikleri izleyenler arasında Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, MEM Müdürü Yaşar Çağlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL