Güncel Sultanbeyli

Sultanbeyli’de Atatürk Büstüne Saldırı! ADD’den Açıklama!

Atatürkçü Düşünce Derneği Sultanbeyli Şube Başkanı Turan Yıldız, tarafından ilçe de iki okulun bahçesinde bulunan Atatürk büstlerine yapılan hain saldırıyı şiddetle kınadı.

Sultanbeyli’de Atatürk Büstüne Saldırı! ADD’den Açıklama!

Olay, dün akşam saat 18.30 sıralarında Sultanbeyli Erol Yüksek Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu’nun bahçesindeki Atatürk büstüne saldırı düzenlendi. Yapılan saldırılardan büst zarar görürken, ihbar üzerine Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda, zanlı kısa süre içerisinde yakalandı. Emniyette gece 24:00 sıralarına kadar süren soruşturma kapsamında zanlının suçunu itiraf etti. Ayrıca zanlının verdiği ifadesinde “Saldırıyı İsveç’te Kur’an’a yönelik çirkin saldırıya karşılık yaptığı” yönünde beyanlarda bulunduğu öne sürüldü. Gözaltına alındıktan sonra ifadesi tamamlanan zanlı sabah saatlerinde ekipler tarafından mahkemeye sevk edildiği öğrenildi. Ayrıca, saldırı nedeniyle zarar gören büstler Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Sultanbeyli Belediyesi tarafından yenilenerek yerine konuldu.

BAŞKAN TURAN: “BU TÜR SALDIRILAR ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYİ ZAYIFLATMAZ!”

Yapılan saldırının ardından iki okulu da sabah erken saatlerinde ziyaret ettiğini belirten Atatürkçü Düşünce Derneği Sultanbeyli Şube Başkanı Turan Yıldız, saldırıyı sert dille kınadı:

“İsveç’te yaşanan olaylar üzerinden meşrulaştırmaya çalışılarak yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yüreğimizdeki Atatürk sevgisini kimsenin yıkamayacağı gibi Atatürk’e ve onun fikirlerine daha sıkı sarılacağız. Atatürkçü Düşünce Derneği Sultanbeyli Şubesi olarak; Cumhuriiyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün büstüne saldırı düzenleyen güruhun bir an önce cezalandırılmasını istiyoruz. Bu tür saldırıların Atatürkçü düşünceyi zayıflatmak yerine daha da güçlendireceğini ve böylesine hain bir saldırılara karşı her zaman konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla sunarız.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL