Güncel İstanbul Sultanbeyli

Sultanbeyli’de çıkan yangın ile ilgili Kur’an Kursu tarafından açıklama yapıldı!

Sultanbeyli’deki Halidiye İlim Yayma Kur’an Kursu’nun çatısı, henüz bilinmeyen bir nedenle alev alev yandı. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmazken, itfaiye ekipleri yangına hızla müdahale etti.

Sultanbeyli’de çıkan yangın ile ilgili Kur’an Kursu tarafından açıklama yapıldı!

Geçtiğimiz gece 01.30 sıralarında Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi Akıncılar Caddesi üzerinde bulunan Sultanbeyli Halidiye İlim Yayma Kur’an Kursu’nun bahçesindeki barakada yangın meydana gelmişti. Alevler, kısa süre içinde yanında bulunan Kur’an kursunun çatısına sıçramış, yatılı olarak 25 öğrencinin bulunduğu Kur’an kursundaki öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilmişti.

DERNEKTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Halidiye İlim Yayma Kur’an Kursu’nda meydana gelen yangınla ilgili olarak dernek tarafından yapılan açıklamada, “3 Ocak 2024 gecesi saat 01.30 sularında Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi’nde bulunan Halidiye İlim Yayma Kur’an Kursu’nda, basında yer alan yangın haberleriyle ilgili olarak belirtilen gün ve saatte yan binanın bahçesindeki bir barakada yangın çıkmıştır. Rüzgarın etkisiyle binamızın arka strafor kısmına ufak çaplı sirayet olmuş ve çatımızın uç kısmında hasar meydana gelmiştir. Ancak, itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek yangını söndürmüştür. Kursumuzun içinde herhangi bir zarar veya olumsuz durum yaşanmamış olup, öğrencilerimizin can güvenliği açısından tahliye işlemi gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL