Güncel Sultanbeyli

Sultanbeyli’de Esnaflar Bir Araya Geldi

Sultanbeyli Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası (SUBESO) tarafından “Esnaflar Buluşuyor” programının beşincisi düzenlendi.

Sultanbeyli’de Esnaflar Bir Araya Geldi

SUBESO tarafından beşincisi düzenlenen “Esnaflar Buluşuyor” programını Sultanbeyli Belediyesi işbirliğinde Sultanbeyli Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi’nde düzenledi. Yapılan programda konuk olarak Gelinlikçi, Bayan Kuaförleri ve Güzellik Salonu işletmecileri ağırlandı. Programa katılanlar arasında Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin, SUBESO Başkanı Türkay Demir ve yönetimi, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Başkan Yardımcısı Faruk Lafçı, Sultanbeyli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Mehmet Aktaş, Dijital Dönüşüm ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi Müdürü Ömer Faruk Coşkun ve esnaflar yer aldı.

Gelinlikçi, Bayan Kuaförleri ve Güzellik Salonu esnaflarının sorunlarının ve şikayetlerinin ele alındığı programın ana gündeminde Ticaret Bakanlığı tarafından alınan ve tüm berber, kuaför ve güzellik salonları için geçerli olan haftanın bir günü kapalı olması yönünde alınan karar,  kuaförlerin ilçede uygulayacağı Asgari Ücret Tarifesi, Esnaf Akademisi, Temin – Tevzii Kooperatifi ve Hukuki Alanlarda Esnafa Destek konuları yer aldı.

Öte yandan Başkan Demir önümüzdeki ay içerisinde “Esnaf Sandığı” projesini de faaliyete geçireceklerini duyurdu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL