Güncel Sultanbeyli

Sultanbeyli’den Ali Nabi Koçak’a Büyük Vefa

Sultanbeyli Belediyesi’nin 1989 – 1999 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yürüten Ali Nabi Koçak için ‘Vefa Programı’ düzenlendi.

Sultanbeyli’den Ali Nabi Koçak’a Büyük Vefa

Sultanbeyli Belediyesi; geçmiş dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Ali Nabi Koçak için ‘Vefa Programı’ düzenledi. Programda Ali Nabi Koçak’ın Hatırat Kitabı’nın tanıtımı gerçekleştirildi. Programa katılanlar arasında, Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Nazif Yılmaz, Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Önder Başkan İbrahim Solmaz, belediye çalışanları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda ilçe sakini yer aldı.

BAŞKAN KESKİN: “VEFA BORCUMUZU YERİNE GETİRMENİN ONURUNU YAŞIYORUZ”

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, programın açılış konuşmasında “En büyük gücümüzü birlik ve beraberliğimizden alırken vefa borcumuzu yerine getirmenin de onurunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Sultanbeyli’mize 10 yıl boyunca başarıyla hizmet eden Sultanbeyli dışına taşan cesareti ve mücadelesiyle adından söz ettiren Ali Nabi Koçak’a huzurlarınızda emekleri için teşekkür ediyorum. Başkanımızın hayat öyküsünün yanısıra ilçemizin yakın tarihine ışık tutan bu önemli eserin hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ali Nabi Koçak başkanlığının dönemi başta olmak üzere ilçemize hizmet yolunda nice sıkıntılarla mücadele eden; önceki dönem belediye başkanlarımıza, başkan yardımcılarımıza, meclis üyelerimize, müdürlerimize ve çorbada tuzu bulunan çalışma arkadaşlarımıza gayretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM ŞAHİN: “ALİ NABİ KOÇAK BİR MARKA”

Konuşmasına Ali Nabi Koçak’ın bir marka olduğunu belirterek başlayan Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin, “Ben bu ilçeye gelmeden önce de kendisinin ismini biliyordum. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık” dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, “Bu programın davetiyesi geldiğinde bir anda 25 yıl öncesine gittim. Benim Sultanbeyli ile diyalogum, 1995’te başladı. Burada 9 yıl boyunca görev yaptım. Başkanımız bizim için çok çalıştı. Başkan Koçak, gece gündüz demeden halkı için çalıştı” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından, Koçak’ın hayat hikayesini anlatan tanıtım filmi izlendi.

KOÇAK, “BU KİTAP BİR BAŞLANGIÇ”

Kitabın cilt halinde devam edeceğini dile getiren Koçak “Sultanbeyli’yi anlatmaya başlasak saatlerce sürer. Kitap; en azından bir başlangıç, en azından bir özet. Kitapta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program; Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in, Koçak’a hediye takdimi ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL