Genel Güncel Sultanbeyli

Sultanbeyli’ye Kadar Gidecek

İstanbul’un trafik yoğunluğuna dur diyecek çalışmada sona geliniyor. İkinci etap çalışmaları hız kesmeden devam eden yeni metro hattı Sultanbeyli’ye kadar gidecek.

Sultanbeyli’ye Kadar Gidecek

16 milyon İstanbullunun rahatı için çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin en büyük sorunlarından olan ulaşım çilesi için kolları sıvadı. Trafik sorununu çözmek ve kent içinde rahat ulaşımı sağlamak için metro çalışmalarına hız veren İBB, uzun zamandır beklenen Çekmeköy-Sultanbeyli-Sancaktepe metro hattında neredeyse sona yaklaştı.

 

YERİN ALTI DEMİR AĞLARLA ÖRÜLMEYE DEVAM EDİLİYOR

Ana hat tünelleri tamamlanan ve tünele getirilen raylar şimdi montajı bekliyor. İstanbul’da trafik çilesini büyük oranda rahatlatacak Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattının ikinci etap çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

 

ÇALIŞMALAR YÜZDE 76 SEVİYESİNE ULAŞTI

Çalışmalara aralıksız devam eden İBB ekipleri yeni metro hattını vatandaşın kullanımına açmak için sabırsızlanıyor. Çalışmalarda gelinen son noktayla ilgili bilgi veren İBB Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı İnşaat Kontrol Şefi Erkan Turan şunları söyledi:

 

“İstasyon bazında %70 seviyesindeyiz, ana hat tünellerimizin tamamını bitirdik. Ana hat tünellerindeki hat boyu imalatlarımız da %57 seviyesindedir. Toplam olarak ikinci etapta, %76 seviyesindeyiz.

 

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli hattımız 10,9 kilometre. İkinci etabımız 4,4 kilometre. 4 istasyonumuz kaldı. Şuanda Sancaktepe Şehir Hastanesi Veysel Karani, Hasanpaşa ve Sultanbeyli İstasyonlarımızda çalışmalar devam ediyor.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL