Genel Güncel Teknoloji

“Tiktok Notes” Kullanıma Sunuldu

Avustralya ve Kanada’da TikTok’un Instagram rakibi Tiktok Notes, hizmete girdi.

“Tiktok Notes” Kullanıma Sunuldu

Şimdilik sadece Avustralya ve Kanada’da kullanılabilen uygulamanın, App Store ekran görüntülerine göre TikTok gibi iki akışa sahip olacağı görülüyor. Bunlardan biri önerilen içeriğin yer aldığı “sizin için” akışı, diğeri ise takip ettiklerinizin gönderilerini görebileceğiniz “takip edilenler” akışı. Ayrıca gönderilerin, Instagram’dakine oldukça benzer bir yapıda olduğu görülüyor. Zira tasarım tek bir görsel ya da birden fazla fotoğraftan oluşan karuseller ve uzun başlıklardan oluşuyor.

 

 

Tersine mühendislerin TikTok’un kodundaki referansları ortaya çıkarmasıyla Instagram benzeri uygulamaya ilişkin söylentiler geçtiğimiz aydan bu yana devam ediyordu. Bazı TikTok kullanıcıları da son günlerde yeni hizmetle ilgili uygulama içi bildirimler gördüğünü dile getirdi.

 

Belli bir kesime göre TikTok, Instagram’ın kullanıcılarını ele geçirmeye çalışıyor. Gerçekten de fotoğraf odaklı bir uygulamaya sahip olmak, oldukça mantıklı bir hamle. Ayrıca şirketin ana uygulamasının ABD’de yasaklanması ya da uzun bir yasal mücadeleye girme olasılığı var. Bu nedenle alternatif bir uygulamaya sahip olmak ülkedeki kullanıcıları elinde tutması açısından önemli.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL